MindenegybenBlog

Az allergia kezelése természetes módszerekkel!Nekem elmúlt az allergiám!

Mi is az az allergia, az allergia kezelés? Miért én vagyok allergiás? Mit tehetek, hogy elmúljon az pollenallergiám? És lehet mindezt természetes úton is? Most ezekre a kérdésekre kapsz választ cikkünkből. 

Allergia kezelése - Mi is az allergia?

Egyetlen levegővétellel is sok-sok virágporszem (pollen) kerülhet az orrnyálkahártyánk felszínére. Itt a nyálkahártyán is megtalálhatóak, azok az immunglobulin-E (IgE) molekulák, melyek az immunrendszer részeként az idegen anyagok ellen harcolnak. A pollenekből fehérjék szabadulnak fel, és tulajdonképpen ezek okozzák az allergiát, azimmunrendszerünk túlzott reakcióját, ezekhez az IgE molekulákhoz kötődve. Ennek a kapcsolatnak a hatására a sejtekből olyan kémiai anyagok szabadulnak fel, melyek végül az allergiás tüneteket (viszketés, orrfolyás, könnyezés) eredményezik. Ilyen anyagok például a hisztamin vagy a prosztaglandinok. 

De miért nem allergiás mindenki? 

Hiszen mindannyian ugyanazt a levegőt szívjuk be, és ugyanazokkal a pollenekkel találkozik az orrnyálkahártyánk. Ha már gyerekkorban hozzászokunk minden évszakban a friss levegőhöz, növényekkel és állatokkal érintkezünk, úgy táplálkozunk, hogy megtartsuk a bélrendszerünk egészségét, ügyelünk a megfelelő ásványi anyag és vitamin bevitelre, akkor sokkal nagyobb eséllyel kerülhetjük el az allergiát.

 

 

Allergia kezelése - Melyik pollenre lehetek allergiás?

Az allergiaszezon már februárban elkezdődik, a mogyoró és az éger virágzásával. Kora tavasszal őket követik a szilfák és a juharok fehér szöszei. A képen a mogyoró barkavirágzata látható.

 

Április-májusban virágzik a gyertyán, a nyírfa és a kőris. A legnépszerűbb allergének a pázsitfűfélék áprilistól októberig okozhatnak kisebb-nagyobb bosszúságokat. Aki a pázsitfüvekre allergiás szinte egész nyáron át könnyezhet és fújhatja az orrát. Májusban ehhez még a gabonafélék is hozzájárulhatnak.

 

A csodálatos illatú hárs, nem mindenkinek annyira finom és illatos, mert bizony van aki, őrá allergiás. Májusban kezdenek virágozni az útifű fajok és a csalán. Nyáron a kender, a komló és az amarántfélék (libatop, disznóparéj). Végül ezt az évkört az üröm és a parlagfű zárják júliustól októberig. A pollenallergiások csak december-januárban lélegezhetnek fel egy picit.

[LAPOZAS]

 

Allergia kezelése - Pollenallergia legyőzése 3 oldalról

Ha el szeretnéd kerülni a piros, könnyező szemeket, a viszkető szájpadlást és a folyton csepegő orrot, tüsszentésekkel tarkítva, akkor komplexen és egészségesen kell védekezned!  Válassz egy számodra szimpatikus gyulladáscsökkentő és egyimmunerősítő gyógynövényt és a belőlük készült valamelyik terméket. Szerezz be himalája sót,   tengervizes orrspray-t ,  sópárnát  vagy  sópipát  és indulhat az allergia szezon. Ezek tisztítják és hidratálják az orrjáratot, a szemet, a garatot. Himalája sóból házilag is készíthető orrspray az allergia kezelésére. 

 

Allergia kezelése természetesen - Miért jobb, ha természetes termékekkel erősíted az immunredszeredet?

Nem kell folyton drága gyógyszerekre költened. Egy egészséges immunrendszer nemcsak az allergia ellen hatásos, hanem más betegségekkel szemben is ellenállóbb leszel. A természetes immunerősítés nem károsítja a bélflórát, óvja és tehermentesíti a vesét és a májat. Nő a vitalitásod, a szellemi és a testi teljesítményed. Méregteleníti a szervezetedet és fenntartja az egészséges sav-bázis egyensúlyt. Az egész szervezetre gyógyító hatású.

 

A leghatékonyabb természetes allergia kezelő kombinációk – avagy az allergia kezelése természetesen.

A hatékony kezelés érdekében fogyassz egy immunerősítő és egygyulladáscsökkentő készítményt és mellette védd a nyálkahártyádat sóterápiás módszerekkel. Összeállítottunk neked több kombinációt, hogy az ízlésednek és szokásaidnak (teázás stb...) megfelelően válaszhass.  

[LAPOZAS]

Gyógyulás parlagfűvel

A legmeglepőbb immunerősítő gyógynövényünk a  parlagfű.  Parlagfű kúrát még a virágzás előtt végezz, fogyaszthatod teaként vagy  tabletta  formájában is. Gyulladáscsökkentőként a csalánteát vagy a lenmagolajat ajánljuk hozzá. A csalán teaként vagy frissen salátaként fogyasztható. 1-2 hetes  csalántea  kúrát érdemes végezni minden éveben kétszer tavasszal és ősszel. Tisztít, méregtelenít és feltölti a vasraktáraidat. Allergiaszezonban napi egy csésze  csalántea  segít a gyulladások csökkentésében. Az orrnyálkahártyádat tengervízes orrspray-vel tartsd tisztán.

2018-04-25 19:47:48 - Mindenegyben Blog