MindenegybenBlog

EON ügyfelek figyelem! A szolgáltató arra kér mindenkit, hogy ebben az időpontban húzza ki a tv-jét és más drága elektromos gépét a konnektroból! Itt vannak az időpontok – minden településen más! Nagyon fontos! Tájékozódjon itt, minél előbb!

EON ügyfelek figyelem! A szolgáltató arra kér mindenkit, hogy ebben az időpontban húzza ki a tv-jét és más drága elektromos gépét a konnektroból! Itt vannak az időpontok – minden településen más! Nagyon fontos! Tájékozódjon itt, minél előbb! 

Számoljon a túlfeszültséggel“Visszakapcsoltam, azóta nem működik”

Előfordulhat, hogy egy nagyobb teljesítményű háztartási készülék ki- vagy bekapcsolásakor, esetleg hosszabb-rövidebb áramszünetet követően egy villamos készülékünk meghibásodik.

Mi okozhatja a meghibásodást?

Az elektromos áramkörök zárásakor és nyitásakor – az áramkör villamos jellemzőinek függvényében – eltérő mértékű, a “normális” mértéket meghaladó feszültség, úgynevezett túlfeszültség keletkezik. Ez a folyamat nemcsak a háztartási készülékek, berendezések be-, illetve kikapcsolásakor játszódik le. Ugyanez történik az utcai hálózatok csatlakoztatásakor, leválasztásakor, de az üzemzavar-elhárítások és az előre tervezett munkák alkalmával végrehajtott ki- és bekapcsolások esetében is. Az ilyen jellegű túlfeszültségek a kapcsolókészülékek működésének elkerülhetetlen, természetes velejárói.

Okozhat-e kárt a túlfeszültség?

A túlfeszültség az arra érzékeny berendezések, például a videó, CD-, DVD-lejátszó, számítógép stb. működésére hathat a leginkább kedvezőtlenül, és kellő védelem hiányában azok meghibásodásához vezethet.

Kinek a feladata a készülékek túlfeszültség elleni védelmének biztosítása?

A túlfeszültségek elleni védelem elsősorban azzal valósul meg, hogy a gyártók olyan készülékeket gyártanak, amelyek képesek ellenállni ezeknek a hatásoknak. A túlfeszültségekkel szembeni védettségéről mindig tájékozódjunk a készülék kezelési leírásából!

A hálózaton is múlik?

Igen. A lakás belső hálózatának állapotától függően a készülékek ki- vagy bekapcsoláskor keletkezhetnek olyan túlfeszültségek, melyek a készülékekre károsak. A helyi védelem kiépítéséről a készülékek, illetve az ingatlan tulajdonosának kell gondoskodnia.

[LAPOZAS]

Hogyan előzhetem meg a túlfeszültségből eredő károkat?

Családi házak, lakások építésekor, átalakításakor, felújításakor a villamos hálózat tervezése során kérjük a túlfeszültség elleni védelem biztosítását!

Meglévő – túlfeszültség elleni védelemmel el nem látott – hálózat esetén gondoskodjunk a nagy értékű készülékek utólagos védelméről! Használjunk konnektorba építhető túlfeszültség-védelmi eszközt, illetve ilyennel ellátott elektromos elosztót!

Ha nincs kiépített túlfeszültség elleni védelem, akkor szeles, zivataros időben, illetve az előre bejelentett áramszünetek kezdete előtt lehetőleg ne használjuk érzékeny és drága készülékeinket! Húzzuk ki a készülékeket a konnektorból! (A készenléti állapotba kapcsolás nem elég!) Ezt akkor is érdemes megtennünk, ha több napra elmegyünk otthonról.

Elektronikus készülék vásárlásakor tájékozódjunk a túlfeszültséggel szembeni ellenállóságáról, és tartsuk be a termék műszaki ismertetőjében az erre vonatkozó előírásokat!

A túlfeszültségek elleni védekezésre ma már hatékony műszaki megoldások kínálkoznak. Léteznek olyan rendszerek is, amelyek akár a légköri túlfeszültségek (villámok) hatásait is nagy biztonsággal képesek kiküszöbölni. Az egyes műszaki megoldások természetesen eltérő költségűek, ezért a kiválasztásnál célszerű figyelembe venni a védendő készülék árának és a védelem költségének arányát is.

A hatékony túlfeszültség elleni védelem tervezése és kialakítása speciális szakmai tudást igényel. Döntés előtt feltétlenül forduljunk szakemberhez!

Forrás : eon.hu 

ÁRAM nélkül maradhat Ön is május 24-én-25-26-án! Az alábbi teleüléseken korszerűsítést VÉGEZ az áramszolgáltató – itt készüljön áramszünetre :  

Tájékoztatjuk tisztelt Ügyfeleinket, hogy a helyi áramszolgáltató hálózat korszerűsítést végez az alábbi időpontokban és helyszínen:

A munkák következtében analóg és digitális telefonszolgáltatásunk, internet és IPTV szolgáltatásunk szünetelése várható a Magyar Telekom Nyrt.-n kívül álló ok miatt.

Amennyiben a jelzett időszakokon túl is szolgáltatásunkban üzemszünetet tapasztal, és rendelkezik digitális elosztóval, akkor kérjük szíveskedjen újra indítani készülékét, amelynek segítségével az esetleges hibák megszűnnek. Abban az esetben, ha az észlelt hiba ezután is fennáll, kérjük hívja ügyfélszolgálatunkat a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1414-es telefonszámon!

Az esetleges kényelmetlenségért Ügyfeleink elnézését, egyben szíves megértését kérjük.

2021-05-24 15:57:50 - Mindenegyben Blog