A Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság felhívja a figyelmet, hogy az akciókkal rengeteg fogyasztói panasz is jár – írja a napi.hu.
Az NFH szerint például sok kereskedő nem méri fel a várható érdeklődést, és a tényleges árukészletét meghaladó rendelést rögzít, melyet a későbbiekben nem, vagy csak jelentős késéssel tud teljesíteni.
Az NFH azt ajánlja, gondolja át, valóban szüksége van-e a termékre. Aztán nézzen utána, hogy a hirdetett ár valóban kedvezményes-e, például ár-összehasonlító oldalakon.
1,A vásárlást igazoló blokkot, számlát őrizze meg, ezzel tudja később érvényesíteni a minőségi kifogást.
2,A kedvezményes ár nem jelenti azt, hogy ne élhetne utólag reklamációval. Minden termékre kétéves szavatossági időszak biztosított, melyből jótállásos termék esetén egy év kötelező jótállás. Gyártási hiba esetén a kereskedő ezen időszakon belül helytállni köteles a termék minőségéért.
3,A jótállási jegyet is mindig töltesse ki és érvényesíttesse az eladóval.
4,Előfordulhat, hogy a vállalkozás visszaigazolta a rendelés elfogadását, majd utólag arról tájékoztat minket, hogy a terméket mégsem tudja az adott áron értékesíteni. Ebben az esetben továbbra is kérhetjük a termék meghirdetett áron való eladását.
5,Ha interneten keresztül rendeltünk, vásároltunk magánszemélyként, akkor a termék kézhezvételétől a tévhittel ellentétben nem 8, hanem 14 naptári nap áll rendelkezésünkre ahhoz, hogy elállási szándékunkkal éljünk.-hvg. hu