MindenegybenBlog

Figyelem méreg!Két­mil­lió ma­gyar van ve­szély­ben: a lassú méreg na­gyon meg­be­te­gít

Két­mil­lió ember szá­já­ban ke­tyeg az idő­zí­tett bomba, több be­teg­ség ki­ala­ku­lá­sát okoz­hatja!

Dr. Haidekker Péter szerint egy-egy krónikus betegségnél érdemes végiggondolni, hogy mi van a szánkban.

 

Még az sem mindegy, mikor tömték a fogat,honnan van az amalgám – magyarázza a fogorvos, szájsebész. - Régen minden fogorvos maga keverte ki a tömést, igaz, megadott recept szerint, de mégsem teljesen egyformán.

Ezek a tömések veszélyesebbek, mert jobban porlanak, ráadásul régiek. Most már nagyon jó minőségű kész amalgám kapható, de én ennek sem vagyok híve. Tizenöt éve nem használom, de találok belőle minden páciensem szájában!

Becslések szerint Magyarországon minden ötödik embernek van amalgámtömése. Az orvos azt javasolja, hogy aki teheti, cseréltesse ki, főként, ha az régi. A társadalombiztosítás által finanszírozott fogászatokon is lehet szólni, hogy ne amalgámmal tömjenek.ripost.hu

Az amalgám töméseket a higany ezüsttel, ónnal, néha rézzel és cinkkel ötvözik...körülbelül 50% higany. 

 Tudományosan megalapozott, hogy az elemi higany (leginkább higanygőz formájában) kis mennyiségben szabadul fel az amalgám tömésekből folyamatosan, naponta.

 
 Rágás vagy a hő tízszeresére növeli a gőzkibocsátás, és legalább egy órán át ezen a szinten marad.

 
A felszabadulás pontos mennyisége változik, de az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szakértői egyetértettek abban, hogy az egyetlen legnagyobb forrása a

 
az emberben a higanynak való kitettség az amalgámtömésekből származik.

 
Ez nagyobb, mint az élelmiszerből való kitettség (beleértve a halakat is), a levegő, a víz és a környezeti források együttesen.

 
A higany rendkívül mérgező anyag, mérgezőbb, mint a többi nehézfém

 
pl. mint ólom, kadmium és arzén....ez komoly aggodalomra ad okot.

 
A higany felszívódása a szervezetben jól dokumentált. Gondos állat tanulmányok kimutatták, hogy a higany valóban felhalmozódik a testszövetekben. 

 
Ez hosszú ideig tartó, alacsony szintű expozíció folytatódik, amíg a tömések a szájban vannak.

 
Ha higanygőz belélegzésre kerül, gyorsan és majdnem teljesen felszívódk a véráramba, rágás közben pedig már eleve az élelmiszerből is az emésztőrendszerbe kerülhet. A higany folyamatosan szabadul fel az amalgám tömésekből, mivel ez az anyag természetüknél fogva és kémiailag instabil.Emberben a higany amalgám tömések farmakológiai szempontból jelentős napi dózisú mérgező higanyt termelnek.A higany-fogtömések a mérgező higany-expozíció legnagyobb forrása a lakosság körében.

 
A higanybevonatokból felszabaduló toxikus higany összegyűlik minden felnőtt emberi szövetben, amelynek koncentrációja a legmagasabb a vesében, a májban és az agyban, endokrin mirigyekben. 

 
A fogászati ​​higany átlépi a placentát így a magzatba is átjut, szülés után pedig az újszülött anyatejjel újra nehézfém-mérgezésnek van kitéve. 

 
A krónikus higanymérgezés és tünetei:

 
 

 
 

 
- Fémes szájíz

 
- Krónikus fáradtság

 
- Sclerosis multiplex, Parkinson-kór, RA

 
- Csökkent veseműködés

 
- Szívritmus-zavarok

 
- Alvászavarok

 
- Idegrendszeri rendellenességek (pl. Alzheimer-kór, Autizmus)

 
- Fémes szájíz

 
- Fogínygyulladás

 
- Ízületi fájdalmak, zsibbadások

 
- Fejfájás, migrén, idegesség, depresszió

 
- Hajhullás

 
- Szédülés, kézremegés, beszédzavarok, emlékezetzavarok

 
- Látászavarok 

 
- Allergiák

 
- Élelmiszer intolerancia

 
- Reflux

 
- Memóriaproblémák, tanulási zavarok

 
- Bélpermeabilitás

 
- Candidiózis

 
- Crohn- betegség

 
Az amalgám tömésket el kell távolítani a szervezetből és meg kell kezdeni a nehézfémek kivezetését ami nagy körültekintést igényel, mivel a higany elsősorban az agyban szeret elrektározódni.

Figyelem, egyszerre csak 1-2 fogban lehet elvégezni az amalgám tömések cseréjét és ha már mind megtörtént, csak akkor lehet elkezdeni a nehézfémek kivezetését!Az amalgám tömések eltávolítása külön védelmet igényel, ezért midenképpen biológiai fogászatot javaslok, ahol körültekintően - megakadályozva a paciens higany fertőzöttségét - végzik el a műveletet.

2022-06-11 09:40:46 - Mindenegyben Blog