MindenegybenBlog

KÖZLEMÉNYT ADTAK KI : 700 ezer magyar lesz veszélyben ettől a naptól – MINDENKIT! figyelmeztetetnek

Hamarosan kezdődik az őzek párzási időszaka – az autósokra fokozott veszély leselkedik! 🦌🚗

Július közepétől augusztus közepéig tart az az egy hónap, amikor az utak mentén legnagyobb a vadbalesetek kockázata: tízből hét elgázolt őz ebben az időszakban pusztul el!

A Magyar Autóklub és az Országos Magyar Vadászati Védegylet már most arra figyelmeztet:🔴 Az őzek ilyenkor nappal is aktívak, figyelmetlenek, kiszámíthatatlanok.🔴 Egyik pillanatról a másikra a semmiből vethetik magukat az autó elé – akár lakott területen belül is.

„A vad elütése közúti balesetnek számít! Hívni kell a rendőrséget, akik értesítik az illetékes vadásztársaságot is – hiszen a vad az ő tulajdonuk” – hangsúlyozta Földvári Attila, a védegylet főmunkatársa.

🔧 Hogyan előzhetjük meg a tragédiát?

Albert Péter vezetéstechnikai szakértő szerint a vadbalesetek többsége elkerülhető lenne, ha az alábbiakat betartanánk:

🚗 A legfontosabb tanácsok:

❗ Fontos tudni:

🧠 Tudd: ezek az állatok nem "ugrálni akarnak" eléd – egyszerűen ösztöneik vezetik őket.

A te feladatod, hogy számíts rájuk.

👉 Oszd meg, hogy más is figyeljen!👉 Egy pillanat figyelmetlenség is életekbe kerülhet.

Mikor számíthaunk még veszélyre .

2. Hajnal és szürkület – naponta kétszer!

❄️ 3. Télen, havazás és fagy után

🌾 4. Aratás és mezőgazdasági munkák idején

🌌 5. Éjszaka, különösen holdfényes estéken

👀 6. Első eső nyári forróság után

Összefoglaló:

A legveszélyesebb időpontok az utak mentén:

2025-06-02 06:55:17 - Mindenegyben Blog