Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Életmód - egészség
A trombózis 5 tünete, amivel azonnal orvoshoz kell menni
Mindenegyben Blog - 2019. április 11. (csütörtök), 22:34

A trombózis 5 tünete, amivel azonnal orvoshoz kell menni (2. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 ápr 11

Mellkasi fájdalom

Sajnos van, hogy a mélyvénás trombózis nem jár semmilyen figyelemfelhívó tünettel- ekkor gyakran már a leszakadt vérrög okozta tüdőembólia az első jel. Ennek egyik fő tünete az erős mellkasi fájdalom, köhögés, súlyosabb esetben vérköpés. A fájdalom hasonlíthat a szívrohamhoz is. Ekkor a fájdalom éles és szúró, különösen mély lélegzetvételkor. Amennyiben felmerül a tüdőembólia gyanúja, mihamarabb hívjon mentőket, hiszen ekkor minden perc számít!

Légszomj, szapora pulzus

A tüdőembólia a mellkasi fájdalom mellett légszomjjal és szapora pulzussal is járhat, ugyanis a vérrög akadályozza a véráramlást, így lelassítja az oxigén áramlását. Ekkor légszomj lép fel, a szív pedig gyorsabban kalapál, hogy kompenzálja az oxigénhiányt.

Hirdetés
[ ]

Néma trombózis

Fontos tudni, hogy számos esetben a thrombus kialakulása és a trombózis lefolyása "néma",: ilyen esetben gyakran csak az ún. posttrombotikus szindróma bekövetkezéséből következtethetünk az 5-8 évvel korábban lezajlott trombózisra.

Amennyiben az említett tünetek jelentkeznek, az első lépés mentőt hívni, hogy az életveszélyes állapotot elhárítsák. Ha ez sikeres és a kórházban sikeres thrombus-oldás történik, akkor igen fontos a megfelelő terápia, hiszen akinél egyszer már kialakult az állapot, akkor utána már sokkal nagyobb valószínűséggel alakul ki újra. A kezelőorvos meghatározott ideig (akár 1-3- évig is) véralvadásgátló terápiát és kompressziós harisnya viselését írja elő, valamint különböző vizsgálatokat javasol, hogy kiderüljön, mi is állt a trombózis hátterében. Sajnos ez nem mindig derül ki, ám előfordulhat, hogy trombofília, pitvarfibrilláció vagy valamilyen daganat (pl. mióma) vezetett a vérrög kialakulásához.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés