Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Életmód - egészség
Régen elképzelhetetlen volt nélküle a húsleves, mára feledésbe merült. Ősi magyar fűszer, ami valódi életelixír
Mindenegyben Blog - 2022. május 11. (szerda), 22:49

Régen elképzelhetetlen volt nélküle a húsleves, mára feledésbe merült. Ősi magyar fűszer, ami valódi életelixír

Hirdetés
Hirdetés
2022 máj 11

Vegetának is hívták, mert felejthetetlen ízt ad az ételnek, amivel csak gyógyító ereje vetekszik.

 

Régen még nem volt húsleves lestyán nélkül, hiszen ez a zellerfélék családjába tartozó ősi fűszer elképesztő ízt ad az ételnek. Nem véletlenül emlegették vegetaként. Levelét és szárát is lehet használni a levesekhez frissen, szárítva pedig kacsához vagy sült csirkéhez illik nagyon jól, de salátákhoz, vagy szendvicskrémhez is kiváló.De nem csak az íze miatt érdemes használni, mert nagyon egészséges is! Kiemelkedően magas B- és C-vitamin tartalma feltúrbózza az immunrendszert, és az idegrendszerre is jó hatással van.Erős, intenzív illatát illóolajoknak és kumarinoknak köszönheti, a benne lévő ftalidoknak köszönhetően enyhíti a gyomor és a belek simaizom-görcseit, de jótékony hatással van a húgyhólyag és a húgyutak görcseire is. Segíti az emésztést, hiszen erős ízének köszönhetően serkenti az emésztőnedvek termelődését. Puffadás megelőzésében is kiváló, és étvágytalanság ellen is érdemes fogyasztani. Vizelethajtó hatásának hála csökken a szervezetben a húgysav mennyisége, így több ízületi betegség ellen is hatásos.

Méregtelenítő hatásai miatt fogyasztható húgyúti fertőzések és prosztata problémák esetén is. A gyökeréből készült teát így fogyaszd: 1 evőkanál szárított gyökeret áztass 10 percig forró vízben, majd szűrd le.

A lestyán (Levisticum officinale) egy évelő növény, amelyet gyakran használnak fűszerként a konyhában, valamint népi gyógyászatban is ismertek jótékony hatásai. Íme 10 jótékony hatása a lestyánnak, amelyek miatt érdemes lehet beépíteni az étrendünkbe vagy a házi gyógyszertárunkba:

Hirdetés
[ ]
  1. Emésztés javítása: A lestyán elősegítheti az emésztést, csökkentheti a puffadást és az emésztési zavarokat, mint például a gyomorégést vagy a szélsőséges gázképződést.

  2. Vizelethajtó hatás: Segíthet a szervezetből a felesleges víz kiürítésében, elősegítve a vesék működését és csökkentve a vizesedést, ami pozitív hatással lehet a magas vérnyomásra is.

  3. Menstruációs görcsök enyhítése: A lestyán enyhítheti a menstruációs görcsöket és segíthet a menstruációs ciklus szabályozásában.

  4. Antibakteriális és antimikrobiális tulajdonságok: Külsőleg alkalmazva segíthet sebek gyógyulásában és csökkentheti a bőrfertőzések kockázatát.

  5. Immunrendszer erősítése: A lestyán C-vitamin és más antioxidánsok forrása, amelyek támogathatják az immunrendszert és segíthetnek a betegségek megelőzésében.

  6. Légzési problémák kezelése: Enyhítheti a köhögést és segíthet a légúti megbetegedések, mint például a bronchitis vagy a megfázás tüneteinek csökkentésében.

  7. Nyugtató hatás: A lestyán enyhe nyugtató hatású lehet, segíthet az alvászavarok kezelésében és elősegítheti a jobb alvás minőségét.

  8. Hirdetés

    Gyulladáscsökkentő tulajdonságok: Segíthet a gyulladásos állapotok, mint például az ízületi gyulladás vagy más gyulladásos betegségek tüneteinek enyhítésében.

  9. Szív- és érrendszeri egészség: A lestyán antioxidáns tartalma és vizelethajtó hatása hozzájárulhat a szív- és érrendszeri egészség javításához.

  10. Bőrápolás: Külsőleg alkalmazva a lestyán javíthatja a bőr állapotát, segíthet a bőrproblémák, mint például az akne vagy az ekcéma kezelésében.

Fontos megjegyezni, hogy bár a lestyán számos jótékony hatással bírhat, a túlzott fogyasztása vagy helytelen alkalmazása mellékhatásokat okozhat. Mindig konzultálj orvosoddal vagy egy szakemberrel, mielőtt új gyógynövényt vezetsz be az étrendedbe vagy a gyógyászati gyakorlatodba.

Figyelem: súlyos vesebetegség esetén és terhesség alatt nem szabad fogyasztani – írja a Ripost.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés