Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Fiúk-lányok, vélemény?
16 nyelven beszélt! Íme, itt van a 10 szabálya azok számára, akik új nyelvet szeretnének megtanulni!
Mindenegyben Blog - 2018. december 18. (kedd), 18:05

16 nyelven beszélt! Íme, itt van a 10 szabálya azok számára, akik új nyelvet szeretnének megtanulni! (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2018 dec 18

Lomb Kató egy valóban kiemelkedő nő volt, végzettsége szerint vegyész, aki több nyelven is beszélt – írja a mindsetpszichologia.hu. Szinkrontolmácsként dolgozott, folyékonyan beszélt 8 nyelven, de mint fogalmazott, összesen tizenhat nyelvvel keresett pénzt.

Ezt a rengeteg idegen nyelvet Lomb akkoriban tanulta meg, amikor nem voltak speciális képzések, vagy lehetőség arra, hogy Skype-on keresztül az idegen nyelveket tudókkal beszélgessen.

Lomb a nyelvek többségét önállóan sajátította el. E célból tankönyveket és szépirodalmat használt a célnyelven.

Hirdetés
[ ]

Azok számára, akik egy idegen nyelvet akarnak elsajátítani, Lomb azt javasolja, hogy merüljenek el benne. Elmondása szerint párhuzamosan van szükség a nyelvtan elsajátítására, az eredeti szövegek olvasására, az állandó mondatok, szókapcsolatok memorizálására.

Itt van tehát a 10 legegyszerűbb, de nagyon hatékony szabály, melyeket Lomb Kató javasol az idegen nyelvet tanulni szándékozóknak:

1) Minden nap foglalkozz a nyelvtanulással! Tölts el legalább 10-15 percet új mondatok megtanulásával, illetve a már megtanultak ismétlésével. Az új információk a legjobban reggel maradnak meg.

2) Annak érdekében, hogy ne veszítsed el érdeklődésedet a nyelvtanulás iránt, a foglalkozásoknak változatosnak kell lenniük.

Ehhez helyesen tervezd meg tevékenységedet: például először egy kis nyelvtant tanulj, majd olvass egy kicsit, utána tarts egy rövid szünetet, végül tanulj meg új kifejezéseket.

3) Próbálj meg nem szavakat, hanem szókapcsolatokat megtanulni, azaz a szavakat szövegkörnyezetükben elsajátítani. Például a „strong wind” (am. erős szél) kifejezést. Amikor eszedbe jut a „wind” szó, azonnal eszedbe fog jutni a „strong” szó is.

4) Jegyezz meg egész mondatokat, és használd azokat a beszéded során, olyan gyakran, amilyen gyakran csak lehetséges.

Például az angolnál maradva, felettébb gyakran használatosak az alábbi kifejezések:

How is it going? – Mi újság?Until we meet again! – A legközelebbi találkozásig!I’m so sorry! – Nagyon sajnálom!I beg your pardon! – Szíves elnézését kérem!It’s very kind of you! – Ez nagyon kedves az Ön részéről!Thank you anyway! – Mindenesetre, nagyon szépen köszönöm Önnek!5) A lényegét próbáld meg lefordítani annak, amit látsz, illetve hallasz, például szlogenek, párbeszédek, újságcikkek címei. Ez segíteni fogja az agy megtornáztatását és javítja a memóriát.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés