4. Megfélemlítés
A féltékenység néha nem az utánzás, hanem a megfélemlítés útját választja. A féltékeny személy azzal próbál sikered útjába állni, hogy lefitymál, elvonja a figyelmedet, vagy az ambícióddal és tetteiddel kapcsolatban félelmeket kelt benned. Ahol konstruktív kritikát lehetne megfogalmazni, ott ő lehetőséget lát arra, hogy igazságtalan módon leszóljon téged. A féltékenység akár zsarolásban is megnyilvánulhat - például fenyegetőzhet azzal, hogy kitereget valami számodra kellemetlen dolgot, legyen az valós vagy akár kitalált.

5. Mindent versenynek fog fel

Az egészséges mértékű versengés jót tehet az emberi kapcsolatoknak és a munkaerkölcsnek is. A probléma akkor jelentkezik, ha a versengés mindenre kiterjed és a fő célja a másik kínos helyzetbe hozása. Amikor valaki féltékeny, számára mindenből versengés lesz, mert így célpontját jelentéktelenebbnek, saját magát nagyszerűbbnek állíthatja be. Különösen vigyázni kell az önbizalomhiánnyal párosuló féltékenység esetében. Az ilyen személyiségű ember gyakran egymásnak ugraszt másokat akár azért, hogy ő legyen a konfliktus diadalmas megoldója, akár azért, hogy a konkurencia kiiktatásához ne kelljen bepiszkítania a saját kezét.
6. A kudarcok felnagyítása

Odavannak a gyönyörűségtől, amikor felsülsz valamivel. Mindegy, hogy mennyire apró dologról van szó, a féltékeny ember minden alkalmat megragad, hogy felnagyítsa kudarcaidat. Le sem száll a témáról, és hasonlatként, mérceként, viszonyítási alapként hozakodik elő vele - igyekszik minél tovább a köztudatban tartani. Szereti eltúlozni és a valósnál nagyobb súlyúnak beállítani a másik kudarcát. Arra pedig gondosan ügyel, hogy mindenki értesüljön róla.
7. Minden lében kanál pletykagyárosok

Na ez szép kis megfogalmazás volt, igaz? Aki féltékeny, mindig a te dolgaiddal foglalkozik. Gyakran eljátssza, hogy megértő és segítőkész, valójában viszont csak információt gyűjt ellened. Amit elmondasz neki, azt pletyka és szóbeszéd formájában terjeszti, hogy rossz híredet keltse és vágja alattad a fát. Ráadásul ahhoz, amit elmesélsz neki, ő hozzáteszi a maga által kitalált vagy megtévesztő módon tálalt kiegészítéseit is.
Például: egy féltékeny kollégád arról faggat, mi volt veled tegnap. Végül elmondod neki, hogy nőgyógyásznál jártál, és aggódsz, mert olyan cisztákat vettek észre a petefészkeden, ami akár rákos jellegű is lehet. A féltékeny kolléga sokat sejtetően úgy pletykálja ezt tovább az amúgy családcentrikus munkahelyen, hogy te - egyedülálló nőként - roppantul aggódsz amiatt, amit a nőgyógyászod tegnap mondott neked. E mögé aztán a többi kolléga vagy a főnök gondolhat nemi betegségtől terhességig bármit.
8. Nyílt gyűlölködés

Néhányan egyáltalán nem rejtik véka alá, hogy ki nem állhatják féltékenységük tárgyát; az ilyen ember nyílt ellenszenvvel viseltetik irántad akár ok nélkül, alaptalanul is. Ekkor legalább pontosan tudod, hogy mi a felállás, vagyis felkészülhetsz a másik fél aknamunkájára, és elháríthatod gyűlölködése ártalmas következményeit.
HirdetésÉszrevetted e jelek némelyikét a környezetedben valakin?