Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Fiúk-lányok, vélemény?
Eza legjobb módja annak, hogy házi körülmények között lássad el tápanyaggal a szobanövényeidet; ettől még a száraz bokrok is életre kelnek! Egy teáskanálnyi és…
Mindenegyben Blog - 2019. május 13. (hétfő), 18:25

Eza legjobb módja annak, hogy házi körülmények között lássad el tápanyaggal a szobanövényeidet; ettől még a száraz bokrok is életre kelnek! Egy teáskanálnyi és… (3. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 máj 13

6. Banánhéj

A banánhéj esetén minden nagyon egyszerű és világos: ezen déligyümölcs héjában rengeteg kálium, kalcium és foszfor található, pontosan azok, amelyekre a növényeknek szüksége van! Amikor ezek az elemek a talajban lebomlanak, tökéletesen táplálják a növényeket, elősegítve azok gyors növekedését és virágzását.

Hirdetés
[ ]

A banánhéjas trágyázáshoz a héj sokféleképpen előkészíthető: lehet szárítani, sütni, apróra vágni, párolni vagy éppen vízben áztatni. Az így kapott trágya sokkal természetesebb és környezetkímélőbb, mint a boltban megvásárolt tápoldatok. A banánhéjas trágyázást különösen a rózsák fogják nagyon meghálálni.

7. Hamu

A hamu káliumot, foszfort, magnéziumot, kalciumot, vasat, cinket és még ként is tartalmaz. Az pedig különösen szerencsés, hogy a kálium és a foszfor a növények számára legkönnyebben felvehető állapotban fordul elő a hamuban. Emiatt nevezhetjük a hamut az egyik legjobb műtrágyának, amit a virágok esetén használhatunk. Megjegyzendő azonban, hogy amikor itt hamuról beszélünk, kizárólag a növényi eredetű tüzelőanyag elégetéséből származó hamut értjük ezalatt.

A fafajták közül is jobbak a keményfa elégetése után visszamaradt hamuk, mint a fenyőféléké. A legnagyobb hasznos ásványianyag-tartalommal a fűfélék, illetve a gabonafélék hamuja rendelkezik. A hamu oxidálja és termékenyebbé teszi a talajt, így teremtve kedvező feltételeket a talaj mikroorganizmusai, különösen a nitrogénkötő baktériumok számára.

A hamuoldat elkészítéséhez vegyünk körülbelül 100-150 g hamut egy vödörnyi vízhez. Néhány napig hagyjuk állni ezt a keveréket, majd amikor a szobanövények trágyázását végezzük, folyamatosan kevergetni kell a vizes hamus folyadékot, mert a foszforban gazdag rész állandóan leülepszik a vödör aljára. Nekünk pedig pont ezt kell a növényekhez juttatni.

8. Narancshéjból készült főzet

Ahhoz, hogy a citrusfélékből növényeink számára trágyát készíthessünk, előbb meg kell hámozni a gyümölcsöket, majd a héjat a lehető legapróbbra vágni. Ezután egy körülbelül három literes edénybe érdemes önteni a héjat, majd felönteni forrásban lévő vízzel.

Hirdetés

Hagyjuk állni legalább egy napig, majd a héjakat eltávolítva (leszűrve) öntözzük meg vele a növényeket. Amennyiben ezzel a főzettel a szobanövények leveleit permetezzük le, megelőzhetjük a különféle kártevők, például a közönséges takácsatka megjelenését és elszaporodását.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés