Legtöbben talán a klasszikus ,,paskolós” módszert választják, de tapasztalatból mondom, hogy ez könnyen félrevezető lehet. Vannak azonban olyan árulkodó jelek, melyeket hogyha figyelünk, gyakorlatilag nem érhet minket meglepetés – már a mi a dinnye belsejét illeti. Ezúttal egy tapasztat, sokat látott gazda ötleteit szeretnénk megosztani veletek, aki elmondja, mire figyeljünk, ha a legjobb dinnyét szeretnénk kiválasztani a kínálatból…
Keressük meg a dinnye alját.

A dinnyén található sárga folt, az egyik legárulkodóbb jel lehet. Ez jelzi ugyanis, hogy melyik részével érintkezett a dinnye a földdel, termés közben. Minél sárgásabb-barnásabb ez a rész, a dinnye annál érettebb. Ódzkodjunk azoktól a dinnyéktől, amiken ez a rész fehér, azok ugyanis nagy valószínűséggel még nem elég érettek.
Keressük meg a ,,hálókat”.
Ezek a hálószerű barna foltok a dinnyéken azt mutatják, hogy a méhek milyen gyakran porozták be magát a virágot. Minél több ilyen barna, hálószerű képződmény van a dinnyén, annál többször beporozták, vagyis a dinnye annál édesebb.
,,Fiú” és ,,lány” görögdinnyék
Talán kevesen tudják, de a mezőgazdasági termelők különbséget tesznek a görögdinnyék között, nem szerint. A hosszúkás dinnyéket ,,fiúknak” nevezik, ezek rendszerint vizesebbek inkább, még a kerekebb, telt formájú dinnyék a ,,lányok”, ezek az édesebbek.
Figyeljük a súlyát.
Jobban járunk ha nem választunk se túl nagy, se túl kicsi görögdinnyét, próbáljunk meg az előttünk található kínálatból egy átlagos méretű gyümölcsöt kiválasztani. Ami pedig a legfontosabb: akár kicsi a dinnye, akár nagy, mindig nehezebbnek kell lennie, mint amekkorának a méretéből tűnik.
Figyeljünk a ,,farkincájára”.
A kiszáradt szár jelzi, hogy a görögdinnye megérett. Ha azonban ez a farkinca szerű rész még zöld, akkor nagy valószínűséggel a dinnyét túl hamar szedték le, így nem lesz kellően érett.