A lányokat nem feltétlenül azért kell dicsérni, amit tesznek. Különben néhány év múlva azt fogják gondolni, hogy őket csak azokért a dolgokért szeretik, amiket tesznek. Ez a következő elven alapszik: azért szeretnek, mert ügyes vagyok, mert jó háziasszony vagyok, mert segítőkész vagyok, mert konyhatündér vagyok.
A lányoknak tudniuk kell, hogy önmagukért szeretik őket, nem pedig a tetteik miatt. Így a nőnek lesz egy egészséges pszichéje, mert megbecsülik, azért ami és azért amilyen. Tehát azért, hogy egy nő szeretetet – szerelmet kapjon, nem kell mást tennie.
Ez a legfontosabb dolog a lányok nevelésében. Ha elkezdjük őt dicsérni, azért amit csinál, akkor ő azt fogja hinni, hogy nincs okunk arra, hogy a személyiségét dicsérjük, csak a cselekedeteit. Munka árán fogja megkapni a szeretetet, csak akkor ha bizonyít.
A fiuknál ez másképp működik. Az anyák nagyon szeretik azt mondani, hogy te vagy a legédesebb, a legokosabb és a legügyesebb. Úgy tűnik, hogy minden rendben van. Ez a csodálat azonban csak ront a férfiakon, mert így azt hiszik, hogy ők alapból ilyenek. Egy férfi akkor érzi jól magát, ha sikerült megvalósítania valamit.