Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
1 filléres házi készítésű oldat paradicsomra, ami nyár végéig felturbózza a termésed
Mindenegyben Blog - 2022. április 25. (hétfő), 22:39

1 filléres házi készítésű oldat paradicsomra, ami nyár végéig felturbózza a termésed

Hirdetés
Hirdetés
2022 ápr 25

1 filléres házi készítésű oldat paradicsomra, ami nyár végéig felturbózza a termésed

Ezzel a keverékkel permetezte be a paradicsomot és uborkát, többé nem kell aggódnod a betegségek, kártevők miatt!

Akik szeretik a zöldségeket, és ültetni is szoktak, mert mégis csak a legfinomabb a saját zöldség, azok most jól teszik ha idefigyelnek, mert egy környezetbarát, mégis hatékony keverék receptjét fogjuk ismertetni, amely megakadályozza, hogy a paradicsomok, uborkák megbetegedjenek, vagy megdézsmálják őket a kártevők.

Na és persze, abban az esetben is próbáljuk ki a következő módszert, ha egészséges zöldségeket szeretnénk az asztalra tenni, nem pedig agyon vegyszerezett, gyomirtózott termést.

Mit kell tenni?

Először is melegítsünk fel 4 liter vizet 38 Celsius fokra, amelybe keverjünk bele 15 evőkanál cukrot és 15 gramm szárított élesztőt. A 4 liter vizet tegyük bele egy legalább 10 literes fazékba, mert az erjedés során kifuthat az élesztős víz, ha kisebb fazekat használunk.

Az erjedési folyamat 5-10 órán belül végbemegy, időközben kevergessük meg az egészet.

Ezután egy 10 literes vödörbe töltsünk 6 liter vizet, amihez adjuk hozzá a 4 liternyi élesztős keveréket, vegyítsük össze, majd jöhet az öntözés, permetezés.

Hirdetés
[ ]

Az uborkákat 10-12 naponta kell permetezni, a paradicsomokat, egyéb zöldségeket 15 naponta. Minden tőre 1 liternyi keveréket kell ráönteni, vagy a levelekre is rá lehet permetezni, amit egy jó, alapos öntözés követ. Ezzel a módszerrel elejét vehetjük a penészgombák támadásának. A levelek permetezését inkább este érdemes elvégezni, mert a napsugarak megégethetik a sejteket.

(Filantropikum)

Ne hagyd ki a kacsolást!

Miért kell kacsolni a paradicsomot?

paradicsom jellemzője, hogy a levelek tövéből újabb és újabb hajtások, azaz hónaljhajtások (kacsok) törnek elő. Ha ezek megerősödnek, akkor átláthatatlan dzsungellé válik a növény, ami nemcsak azért aggasztó, mert rengeteg energiát fordít a növény ezeknek a hajtásoknak a növesztésére, hanem azért is, mert a nagy lombkorona beárnyékolja a paradicsomokat. A termés viszont akkor érik édesre, ragyogó pirosra, ha megfelelő mennyiségű napfényt kap. Ráadásul nagyobb, szebb termés várható, ha céltudatosan neveljük a paradicsomnövényt.

Ha ritka a lombkorona, a napfény mellett a levegő is átjárja, csökken a gombás megbetegedések esélye és jobban figyelemmel tudjuk követni a paradicsomtermés növekedését, érését, valamint a kártevők megjelenését.

Hirdetés

Fejlődésnek indult hónaljhajtás (kacs) a paradicsomon – Fotó: Kucsera Éva

paradicsom növényt elágazás nélkül, egy függőleges szár mentén érdemes nevelni. A nem determinált paradicsomfajták egy nyár alatt akár a 2 méter fölötti magasságot is elérik és bőségesen teremnek. A paradicsom számára támasztékot mindenképpen biztosítani kell. Amellett, hogy a paradicsomfajták erőteljesen törekednek felfelé, szívesen ágaznak el oldalra és nevelnek oldalhajtásokat.

A hónaljhajtásokat, azaz a kacsokat minél előbb ki kell csípni vagy törni. Az apróbbakat egy óvatos mozdulattal ki lehet csípni, törni, azonban a nagyobbakat – mert bizony előfordul, hogy egy-egy hónaljhajtást nem veszünk észre – már vágni kell, hogy a lehető legkisebb sérülést szenvedje el a növény. A kacs kimetszéséhez tiszta ollót vagy metszőollót célszerű használni.

Szár virággal, de egy hónaljhajtás is nő a levél tövében – Fotó: Kucsera Éva

Csak azért, mert a paradicsom lágyszárú, a metszésétől nem kell félni. Az alsó, sokszor elsárdult leveleket érdemes levágni és ha egy ág kettéágazik, akkor néhány virágos szár meghagyása után azt is le lehet metszeni.

Fontos! A hónaljhajtást és a virágot, majd később termést hozó ágat nem szabad összekeverni. Máshonnan indulnak, másként néznek ki, ám ha bizonytalanok vagyunk, inkább várjunk pár napot, amíg teljesen egyértelműen be tudjuk azonosítani a növényrészt.

Mit kezdjünk a paradicsom hónaljhajtásokkal?

Minél kisebb a paradicsom kacs annál kevésbé fáj a „kertész lelkének” az eltávolítása. A kivett hónaljhajtások mehetnek a komposztba, de ha nem vettük észre és már 10-20 centisre is megnőtt a hónaljhajtás, akkor azt a kivágás után földbe is tehetjük és nevelhetünk belőle újabb növényt.

Ugyanakkor hónaljhajtást azért is hagyhatunk megerősödni, hogy a nyár folyamán szaporítsuk a növényt. A paradicsom zöldhajtásokat érdemes legalább 5-10 cm mélyen földbe tenni és sűrűn öntözni.

Rendszeres kacsolás után szellős a paradicsom és bőségesen virágzik – Fotó: Kucsera Éva

A paradicsom szára könnyen és gyorsan gyökeresedik. Ha a magról nevelt palántánk elnyúlt, akkor kiültetéskor bátran lehet mélyebbre ültetni. A nyári zöld dugványból nevelt növény jóval később virágzik, így a paradicsomok beérése nem garantált.

Viszont a hónaljhajtásról nevelt növényt ültethetjük cserébe is és ha a fagyok beálltával védett, világos helyre tudjuk tenni, akkor a paradicsomszezon elnyújtható, illetve számíthatunk utóérésre és a zöld paradicsomnak is számos felhasználási módja van.

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés