Úgy tűnik, Caramel „tiszás” lett –(videó)Molnár Ferenc Caramel fellépése Szegeden nemcsak zenei, hanem politikai hullámokat is vetett
Molnár Ferenc Caramel neve eddig leginkább a könnyfakasztó balladákról, tehetségkutatós múltjáról és televíziós jelenlétéről volt ismert. Az utóbbi időben azonban a mikrofont nemcsak a színpadon, hanem a társadalmi kérdések megítélésében is egyre gyakrabban emeli fel. Most pedig úgy tűnik, a zene mellé politikai vélemény is párosul – nem is akárhogyan.
Szegedi Borfesztivál – bor, dal, és politikai tűzvihar
A szegedi Borfesztiválon fellépő Caramel koncertje nemcsak hangulati, de politikai fordulópont is lett. A színpadon elhangzott szavai – „Szeretnünk kell egymást, legyen az cigány, fehér bőrű, legyen az zsidó, legyen az meleg, legyen keresztény, legyen bárki” – elsőre békére és elfogadásra intő üzenetnek tűntek. Ám a beszéd élesebb hangnemet is öltött, különösen az oxfordi elitizmust célzó kritikával:
„Ezek a fszfejek annyit tanultak meg a kibszott Oxfordon, hogy hogyan kell megosztani az embereket.”
A zenész nem nevezett meg konkrét személyeket, de a szavai egyértelműen a politikai megosztottságot gerjesztő elit ellen irányultak. Caramel azt hangsúlyozta: ne higgyük el, hogy egymás ellenségei vagyunk, és mindenkit szeretnünk kell – függetlenül származástól, vallástól vagy nemi identitástól.
Egy új politikai arc? Vagy csak emberi kiállás?
A fellépés után sokakban felmerült a kérdés: vajon Caramel tényleg politikai útra lépett? A válaszhoz nem kell messzire mennünk. Tavaly ott volt a Hősök terén rendezett influenszertüntetésen, idén pedig lefotózták egy Tisza Párt standjánál. Felesége, Szilágyi Szilvi – egykori modell, ma már ismert influenszer – nyíltan Magyar Pétert támogatja: „Miniszterelnök úr, vége van” feliratú pulóverben és FUCK NER karkötővel tette le a voksát a jelenlegi hatalom elleni tiltakozás mellett.
Caramel tehát már nemcsak énekel, de véleményt is formál. És ez a vélemény nem hagyja hidegen a közvéleményt sem.
A régi Caramel kampányolt is – csak más színekben
Érdekesség, hogy Caramel nem először kerül politikai körökbe. Nyolc évvel ezelőtt még az Orbán-család ügyvédjével, Bajkai Istvánnal szerepelt egy kampányrendezvényen. Akkoriban a kormányoldal felé nyitott, ma viszont már inkább az ellenzéki térfélen tűnik fel.
Hogy ez taktika vagy valódi meggyőződés, azt nem tudni. De az biztos: ez már nem az a Caramel, aki csak a TV2 tehetségkutató műsorában zsűrizett. Ő most már egy véleményformáló, aki a népszerűségét arra használja, hogy társadalmi kérdésekben is megszólaljon.
Reakciók: ünneplés és botránkozás egyszerre
A szegedi beszéd rögtön felrobbantotta a közösségi médiát. Egyesek tapsolnak a bátor kiállásnak, mások viszont úgy vélik: Caramel „elvesztette a mértéket”, amikor trágár kifejezésekkel minősítette a politikai elitet. A rajongók között is megosztottság alakult ki – van, aki szerint végre valaki kimondja, amit sokan gondolnak, mások viszont úgy érzik, a zenésznek „a zenében kéne maradnia”.
Mi következik most?
A kérdés nyitott: Caramel továbbmegy-e ezen az úton? Lesz-e belőle civil aktivista, esetleg politikai arc? Vagy egyszerűen csak egy apuka és művész, aki néha kinyitja a szívét a mikrofonba?
Egy biztos: a közöny nem szerepel a repertoárjában.
🟢 Caramel mostantól nem csak énekel, hanem állást is foglal – sokak örömére, mások megütközésére. Egy új arcát látjuk, és ez az arc most hangos, szókimondó és politikusan szenvedélyes.