Mindehhez hozzátette: többek közt az adóeljárási szabályok könnyítése, bürokrácia csökkentése is tervben van még.
Szóba került az orvosok három lépcsős béremelése, ami az elmúlt évtizedek legnagyobb egészségügyi béremelésének számít. Orbán Viktor szerint 7-8 hónapig el fog tartani a járvány, amíg nem érkezik vakcina, nincs szabadulás, az orvosoknak pedig emberfeletti munkát kell végezniük, ezért úgy gondolja, most jött el az ideje, hogy meglépjék a béremelést.
Arról is beszélt, hogy bár van egy elszívó hatás, mert a magyar orvosok világszínvonalat képviselnek - ennek köszönhető, hogy a 20-25 legjobban védekező országai közt voltunk az első hullám alatt -, nem aggódik amiatt, hogy elmennének az orvosok. A legjobbaknak persze folyamatosan számolniuk kell azzal, hogy kapnak jobb ajánlatot, de szerinte nem a bér dönt ebben a kérdésben, hiszen máshol élni nehéz, a körülmények sokat számítanak. Nagyon fontos, hogy jó legyen ott dolgozni, ahol az ember van.
Elmondta, bár a dolgozók eltérő jogviszonya miatt van egy kis kockázata a béremeléseknek, a pénzügyminiszter az előterjesztést jóváhagyta.
Az átvezénylésekre visszatérve hangsúlozta: ez élet-halál kérdés a járvány idején. Ilyenkor nem a normális munkarendben kell dolgozni, elkerülhetetlen a vezénylés. Jól kell vezetni a kórházakat, jól kell tervezni, és ez esetben csak akkor kell vezényelni, ha tényleg szükséges.
Hogy valóban felszámolható-e a hálapénz rendszer, ennek kapcsán Orbán annyit mondott, szerinte meg kell próbálni. Amíg az orvosok nem követelik ezeket a szabályokat, nem valósulhat meg, hiszen kívülről ezt nehéz irányítani. Viszontmost az Orvosi Kamara kérte. Persze vannak még olyan kérdéskörök, amiket később rendeletben kell szabályozni majd, és ehhez jön még ugye az erkölcsi terület.