Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Egy erősebb lehűlés érkezik rögtön, majd… – ilyen idő vár ránk december közepétől Karácsonyig és Szilveszterig
Mindenegyben Blog - 2025. december 15. (hétfő), 07:30

Egy erősebb lehűlés érkezik rögtön, majd… – ilyen idő vár ránk december közepétől Karácsonyig és Szilveszterig

Hirdetés
Hirdetés
2025 dec 15

Egy erősebb lehűlés érkezik rögtön, majd… – ilyen idő vár ránk december közepétől Karácsonyig és Szilveszterig

A december jelenleg az év egyik legszürkébb arcát mutatja, és sajnos a következő napokban sem számíthatunk látványos javulásra. Borongós, párás, helyenként ködös időjárás uralja az országot, a napsütés csak elszórtan, inkább „vendégszereplőként” bukkanhat fel.

Hidegpárna alatt indul a hét

A hét első napjaiban hidegpárna alakul ki a Kárpát-medencében, ami meghatározza az időjárást: borongós, párás, ködös időre kell készülni, és sok helyen napközben sem tisztul ki teljesen az ég.

Hirdetés
[ ]

Hétfőn is szürke, nyirkos időjárásban lesz részünk. Többfelé előfordulhat szitálás, ködszitálás, miközben napos időszakokra leginkább csak a hegycsúcsokon nyílik esély. A délies szél többnyire gyenge marad, néhol mérsékelt lökések kísérhetik. Hajnalban 1 fok, kora délután mindössze 2 fok körül alakul a hőmérséklet, vagyis a levegő inkább emlékeztet egy hűtőszekrény belsejére, mint december közepére.

Kedden az ország nagy részén folytatódik a borongós, helyenként tartósan párás, ködös idő. Kisebb szitálás továbbra is előfordulhat, ugyanakkor nyugaton és a Dunántúl északi felén többfelé megélénkül, néhol megerősödik a déli, délkeleti szél. Ezeken a tájakon, valamint keleten és délkeleten a felhőzet időnként felszakadozhat. A hőmérséklet hajnalban -1 és +4 fok, kora délután 2–8 fok között alakul.

Szerdán több helyen elvékonyodhat, szakadozottá válhat a felhőtakaró, és rövid napos időszakok is kialakulhatnak, ám sokfelé továbbra is megmarad a borongós, nyirkos idő. A Dunántúlon gyenge eső, szitálás, helyenként ónos szitálás is előfordulhat, ami főként a reggeli órákban okozhat kellemetlenséget. A déli, délkeleti szél többnyire gyenge marad, északnyugaton azonban időnként mérsékelt, élénk lökések is lehetnek. A csúcshőmérséklet 3 és 9 fok között alakul.

Csütörtökön az ország túlnyomó részén ismét borongós, szürke idő körvonalazódik, bár egyes térségekben átmenetileg felszakadhat a felhőzet, és rövid időre a nap is előbújhat. Gyenge eső, szitálás helyenként továbbra is előfordulhat. A délies szél gyenge, mérsékelt marad, a legmagasabb nappali hőmérséklet 3–9 fok között valószínű.

Hétvége: vasárnap nyugaton már több fény

Hirdetés

A hétvége sem hoz drámai fordulatot. Szombaton is inkább borult időre számíthatunk, szitálás, gyenge eső helyenként előfordulhat. Vasárnap azonban az ország nyugati felén több napsütésre van esély, miközben a nyugati, északnyugati szél több helyen megélénkülhet.A délutáni csúcshőmérséklet 3–7 fok körül alakul.

Jövő hét: fokozatos lehűlés, igazi téli hangulat

A fénytelen időszak folytatódik, miközben napról napra csökken a hőmérséklet. A nappali maximumok több helyen már alig emelkednek nulla fok fölé, reggelente pedig egyre gyakoribbá válik a fagy. Ez már valóban a tél komolyabb arca.

Karácsony: enyhülés jöhet, hóra kicsi az esély

Érdekesség, hogy éppen Szenteste környékén enyhülés érkezhet, a délutáni órákban akár 7–8 fokot is mérhetünk. Ugyanakkor csapadékos idő valószínű, és mivel a hajnalok is enyhébbek lesznek, síkvidéken nagyon kicsi az esély a havazásra. Fehér karácsony helyett inkább szürke, nedves ünnep körvonalazódik.

Szilveszter és Újév: havas eső is benne van

Szilveszter környékén egy újabb lehűlés érintheti az országot. Ekkor havas eső, a magasabban fekvő területeken akár havazás is előfordulhat. Az újesztendő első napjai azonban ismét enyhébb időt ígérnek: 7–10 fokos nappali maximumokkal, és valamivel naposabb idővel indulhat 2026.

👉 Összességében: szürke december, enyhébb karácsony, bizonytalan szilveszteri időjárás – a tél még nem mondta ki az utolsó szót, csak egyelőre suttog.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés