Egyes legendák csak vakond embereknek hívják azokat az embereket, akik egy ősi civilizáció megmaradt tagjaiként a modern társadalmunkkal párhuzamosan élnek odalenn, az örök sötétségben.
Létező legenda?
A vakond emberek rejtélye már régóta foglalkoztatja a régészetek, archeológusokat, történészeket. A legendáról rengeteg írásos és rajzos emlék maradt fenn, ráadásul több egymástól független kultúra is bizonyítja ezen legenda létezését.
A legendákról azt tartják, hogy ha nem is igazak, mindig van egy valós kiinduló pontként szolgáló alap, vagyis a legendákban is van igazság tartalom.

Sok civilizációban maradt fenn elbeszélés különös, föld alatt lakó emberekről, akiknek már ne voltak szemeik, és a vaksötétben élték életüket, több kilométer mélyre nyúló elszigetelt barlangokban.
Leletek bizonyítják a legendát
A világ több pontján bukkantak már különös leletekre, melyek alátámaszthatják a legenda igazságát.
Nemrégiben Kínában bukkantak valami érdekesre az építészek, amikor metró alagutat ástak, ugyanis egy különleges civilizáció nyomait fedezték fel.
A falon található, braille íráshoz hasonlatos jelek sorakoztak. Először nem tudták ezeket a kutatók mire vélni, később azonban jobban megvizsgálva őket kiderítették, hogy ez a régen élt civilizáció egész életét a föld alatt töltötte napfénytől elzárva.

A metró építését átmenetileg fel is függesztették, hogy jobban szemügyre vegyék a megtalált dolgokat.
Ahogy egyre jobban feltúrták a földet, még érdekesebb dolgokra bukkantak. Csontvázak fordultak ki a talajból.
Ezeket a csontvázakat természetesen azonnal elküldték különböző laborokba DNS elemzésre. A DNS elemzés eredménye annyira megdöbbentő volt, hogy alig akartak hinni a szemüknek.
A megtalált emberi élőlények az úgy nevezett Ardipithecusoktól származnak, amelyek a későbbi homosapiens ősei is voltak.