Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
ELSZABADULTAK AZ INDULATOK: Felfoghatatlan botrány az M1 híradósának temetésén
Mindenegyben Blog - 2026. február 28. (szombat), 06:35

ELSZABADULTAK AZ INDULATOK: Felfoghatatlan botrány az M1 híradósának temetésén

Hirdetés
Hirdetés
2026 feb 28

🕯️ Megrendítő búcsú Kiskunfélegyházán: csendben temették el Kontra Györgyöt

1. Szűk körű, méltóságteljes búcsú a Felsőtemetőben

Megdöbbent csend borult Kiskunfélegyháza városára február 23-án, hétfőn, amikor végső búcsút vettek az M1 egykori híradósától, Kontra Györgytől. A tragikusan fiatalon elhunyt televízióst a Felsőtemetőben helyezték örök nyugalomra, szűk családi körben, távol a nyilvánosság kíváncsi tekintetétől. A döntés tudatos volt: a család csendet, békét és méltóságot szeretett volna a gyász legnehezebb óráiban, miközben az ország napok óta a felfoghatatlan tragédiáról beszélt.

Kontra György az MTVA munkatársaként dolgozott, arca sokak számára volt ismerős az M1 képernyőjéről. A hírek szerint február elején, a kora hajnali órákban lépett a sínekre, nem messze otthonától. Úgy tudni, nem tudta feldolgozni három és fél éves kapcsolatának végét. Előző este még édesanyjánál vacsorázott, beszélt a fájdalmáról, de semmi nem utalt arra, mire készül. A külvilág előtt tartotta magát – belül azonban összeroppant.

Hirdetés
[ ]

2. Egy édesanya megrendítő búcsúja

A temetésen a legfájdalmasabb pillanat kétségkívül az édesanya szavai voltak. Megtörten, de méltósággal beszélt fiáról, akit csodálatos emberként őriz a szívében. Nem haragszik rá, elfogadja döntését – mondta, és hozzátette: „Nem tudtuk volna megállítani.” Egy anya számára nincs nagyobb fájdalom annál, mint amikor saját gyermekét kell eltemetnie, és ez a kimondhatatlan veszteség ott ült minden jelenlévő tekintetében.

Hirdetés

A részvétnyilvánítások sora jelezte, hogy sokan szerették és tisztelték a híradóst, még azok is, akik végül nem lehettek jelen a búcsúztatón. Kollégák, ismerősök, nézők emlékeztek rá, felidézve szakmai alázatát, csendes természetét és emberségét.

3. Csend a sírnál, indulatok az interneten

Miközben a temetőben méltóságteljes csend honolt, az online térben egészen más hangulat uralkodott. A tragédia hírére özönleni kezdtek a kommentek, és nem mindegyik szólt együttérzésről. A közösségi oldalakon elszabadultak az indulatok, és a bejegyzések alatt egyre durvább, kegyetlenebb megjegyzések jelentek meg.

Voltak, akik nem az emberi tragédiát látták, hanem azt a csatornát, ahol dolgozott. A botrány így nem a sírnál robbant ki, hanem a billentyűzetek mögött: sokan vállalhatatlan, nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illették – pusztán azért, mert az M1-nél dolgozott. A gyász csendjét így az internet névtelen haragja törte meg, újabb sebet ejtve egy amúgy is összetört családon.

Ha Ön vagy valaki a környezetében krízishelyzetben van, érdemes segítséget kérni – a lelki fájdalom nem gyengeség, és nem kell egyedül viselni.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés