
Erről tudjatok! 2018. július 1-től KOMOLY változás jön MINDEN háziorvosi rendelőben! Téged is érint, ha ezentúl bármikor orvoshoz mész! Vigyázz, hogy mit csinálsz – erre figyelj!!! >>>> (2. oldal)
A háziorvos kiemelte, amellett, hogy nem rájuk tartozó dolgokról kellene kérdezniük a betegeket, idejük sincs ilyesmire. – Nagyjából 40 percet venne igénybe betegenként ennek a törzskartonnak a kitöltése. Vajon mikor kellene mindezt megcsinálni, amikor a betegellátásra se jut elég idő? Van, amikor napi 80 beteg is megfordul a rendelőben, emellett sokan hoznak leleteket is, amelyeket még rendelési idő után rögzítünk.
A rendelkezés külön érdekessége, hogy annak elindítását éppen a nyári szabadságok idejére időzítették, amikor sok háziorvos nem dolgozik, mások pedig helyettesítenek, így még több munkájuk van.
A törzskarton „egyéb információk” rovatában felsorolt kérdésekre egyébként a betegeknek önkéntesen lehet válaszolni, vagyis mindenki maga döntheti el, hogy az adott kérdéskörben közöl-e információkat vagy sem.Forrás : delmagyar.hu
A teljes cikk itt olvasható : delmagyar.hu