Ezután jön az özvegyi nyugdíj, amire a következő személyek lehetnek jogosultak:
betöltötte a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt, vagymegváltozott munkaképességű (egészségi állapota legfeljebb 50 százalékos), vagyházastársa jogán árvaellátásra jogosult fogyatékkal élő, illetve tartósan beteg vagy legalább két árvaellátásra jogosult gyermek eltartásáról gondoskodik.Abban az esetben, ha az özvegy már betöltötte be az öregségi nyugdíjkorhatárt, vagy megváltozott munkaképességű, de saját nyugdíja nincsen, akkor az özvegyi nyugdíj az elhunyt nyugdíjának 60%-a. Ha az özvegynek saját nyugdíja is van, abban az esetben az öregségi nyugdíj mindössze az elhunyt öregségi nyugdíjának 30%-a.A hozzátartozók baleseti hozzátartozói nyugellátást kaphatnak. Ez abban az esetben folyósítható, ha a jogszerző üzemi baleset következtében halt meg. A baleseti sérült hozzátartozói ideiglenes özvegyi nyugdíjra és ennek megszűnését követően özvegyi nyugdíjra, stb. azzal az eltéréssel jogosultak, hogy a hozzátartozót a baleseti nyugellátás a jogszerző szolgálati idejére tekintet nélkül megilleti.
Nagyon fontos tudni, hogy a hozzátartozói nyugdíjat mindig kérelmezni kell, soha nem jár automatikusan! Ezt elektronikus űrlapon lehet igényelni, illetve az erre vonatkozó nyomtatvány kitöltésével! Ha van ügyfélkapu regisztrációja, intézheti az egészet teljesen elektronikusan is!
HirdetésMindenképp üdvözölendő azonban, hogy a plusz juttatás iránti igények érvényesítésével kapcsolatos eljárások illeték- és költségmentesek,írja a palyazatfigyelo.org