A 72 éves szerzetes azt tette, amire hivatása kötelezi: szót emelt a szegények mellett.
Az ausztrál Patricia Fox három évtizede szolgált a Fülöp-szigeteken misszionáriusként, ám most vissza kell térnie hazájába, miután ismételten kritizálta Rodrigo Duterte elnököt a kábítószer-kereskedelem terén folytatott erőszakos hadjárata miatt. A misszió vízumát ideiglenes, rövid lejáratú turista vízumra változtatták, ami kiutasítással ér fel.
November 3-án, távozása előtt arról beszélt Manilában, hogy az elnöknek meg kellene hallania "a kisemberek kiáltását". – Nem csupán a katonaság, az üzletemberek hangját kellene meghallani, hanem a városi szegényekét, a munkásokét, az őslakosokét is – fogalmazott Fox nővér.
A szerzetesnőt idén áprilisban már őrizetbe vették egy éjszaka erejéig "rendetlen magatartásért", miután Duterte elnök szerint a kormányzattal szembeni kritikájával megsértette az ország szuverenitását.

Emberi jogi szervezetek számításai szerint 12 ezernél több embert öltek meg – jórészt hatósági szervek – 2016 óta Duterte elnöksége alatt a Fülöp-szigeteken.