Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüstérmes birkózó. A sportolónő kedden, Szófiában vesztette életét, halálhírét a Bolgár Birkózószövetségtől érkező forrás is megerősítette a magyar társszövetségnek. A bolgár dnes.bg és az Arena Sport is beszámolt a történtekről. Németh Zsanett mindössze 32 éves volt.
A BOLGÁR SAJTÓ MEGRENDÍTŐ RÉSZLETEKRŐL ÍRT
A bolgár dnes.bg úgy értesült, hogy Németh Zsanett a szófiai lakhelyén a 11. emeletéről zuhant a mélybe. A tragédia körülményei megrendítették a sportvilágot, hiszen egy olyan versenyző távozott hirtelen, aki éveken át komoly eredményekkel képviselte a birkózást. Halála különösen fájdalmas, mert pályafutása során többször is bizonyította, hogy a legnehezebb mezőnyben is képes kiemelkedő teljesítményre.
EURÓPA-BAJNOKI ÉRMEKKEL ÍRTA BE MAGÁT A MAGYAR SPORTBA
Németh Zsanett 2017-ben az újvidéki Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett, majd a 2019-es bukaresti kontinensbajnokságon bronzérmes lett. Ezek az eredmények a magyar birkózás fontos sikerei közé tartoztak. 2023-ban bejelentette, hogy Bulgáriát szeretné képviselni a versenyeken, így sportpályafutása új fejezet előtt állt. Az Arena Sport értesülése szerint az utóbbi időben depresszióban szenvedett és pszichológushoz is járt.

Németh Zsanett 1994–2026 (Fotó: arenasport.bg)
HirdetésHAZATÉRÉSÉRŐL IS SZÓ VOLT
A Nemzeti Sport úgy tudja, napok óta érezni lehetett Németh Zsanetten, hogy lelki problémái vannak. A hazaköltözéséről már szó volt, egykori klubjában, az UTE-ban szívesen fogadták volna vissza, és ha minden igaz, már a hazai szövetséggel, az MBSZ-szel is felvették a kapcsolatot a visszatérés ügyében. A tragédia így nemcsak egy sportolói pályát, hanem egy lehetséges újrakezdést is kettétört. Németh Zsanett emlékét eredményei és küzdelmes pályafutása őrzik tovább.