A túlóratörvény miatt ma több helyen is tüntetést szerveznek.
A Blikk is megírta, hogy január 19-én az összes megyeszékhelyen, valamint több vidéki és külföldi városban is demonstrációk lesznek a túlóratörvény visszavonásáért és a szakszervezetek követeléseinek teljesítéséért. Több helyen már megkezdődtek a tüntetések.
A Propeller a Mérce információira hivatkozva azt írja, szombat délelőtt Keszthelyen volt a legnagyobb demonstráció - ott egy kilométeres volt az autósor, de más helyeken is lassítják a forgalmat a tiltakozók. Az országban egyébként elsőként Kabán tüntettek, igaz, a hatezres városban csak tíz autóval. Ajkán a 8-as főút mellett a szakszervezetek 35 kocsival tiltakoznak a szervezők szerint, de Nagykállón is útzár van.
Az atv.hu információi szerint Budapest mellett Szegeden, Salgótarjánban, Pécsen, Szekszárdon, Győrben, Miskolcon, Szombathelyen, Debrecenben, Békéscsabán, Szolnokon, Tatabányán szerveznek tüntetéseket a mai nap folyamán, de külföldön is lesznek megmozdulások - Oslóban, Stockholmban, Bernben és Amszterdamban is többen jelezték, hogy részt vesznek az eseményen. Elméletileg Hágában is lesz tiltakozás, de a portál információi szerint a Facebook-eventet valamiért törölték.
Dublinban, Londonban és Swansea-ben is lesz tüntetés, valamint az osztrák fővárosban. Németországban több helyen is utcára vonulnak a magyarok, a három legnagyobb város (Berlin, Hamburg, München) mellett Stuttgartban is.
A Mérceösszegyűjtötte, hogy a vidéki városokban mire lehet számítani:
Ajka – délelőtt útlezárás, délután vonulással egybekötött tüntetés
Baja – 15 órától a Duna-hídnál félpályás útlezárás
HirdetésBerettyóújfalu – 11 órától félpályás útlezárás
Békéscsaba – pénteken félpályás útlezárás, majd szombaton is lesz tüntetés
Debrecen – 13 órától vonulás
Dorog – 10 óra 30-kor Bécsi út- Mária utca és a körforgalom között félpályás útlezárás
Eger – 10:30-tól a Pincesor előtti parkolóban gyülekeznek az autósok, 16:00-ig tart a félpályás útlezárás.