Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Merényletet akarnak Orbán Viktor ellen elkövetni? A Washington Post olyan infrormációkhoz jutott, ami alapján EZ várhat a Miniszterelnökre
Mindenegyben Blog - 2026. március 23. (hétfő), 15:25

Merényletet akarnak Orbán Viktor ellen elkövetni? A Washington Post olyan infrormációkhoz jutott, ami alapján EZ várhat a Miniszterelnökre

Hirdetés
Hirdetés
2026 már 23

Washington Post-állítás rázta meg a kampányt: merényletkísérlet ötlete is felmerülhetett Orbán Viktor körül

Hirdetés
[ ]

Komoly nemzetközi visszhangot váltott ki a Washington Post cikke, amely szerint egy kiszivárgott hírszerzési anyagban az orosz külföldi hírszerzéshez köthető szereplők egy Orbán Viktor elleni, megrendezett merénylet lehetőségét is felvetették mint kampányt befolyásoló eszközt. A lap szerint a cél az lett volna, hogy a választási versenyt a gazdasági gondokról a biztonság és a stabilitás kérdésére tereljék át. A Kreml ezt dezinformációnak nevezte, a magyar kormányoldalról pedig szintén éles cáfolat érkezett.

1. Mit állít a Washington Post?A Washington Post szerint egy, az SZVR-hez köthető belső jelentésben az is szerepelt, hogy egy Orbán Viktor elleni, megrendezett támadás „gamechanger”, vagyis kampányfordító eszköz lehetne a 2026-os magyar országgyűlési választás előtt. A cikk azt írja, hogy az elképzelés a kampány fókuszát az anyagi nehézségekről és társadalmi elégedetlenségről az állambiztonság, a rend és a politikai stabilitás irányába tolta volna el. A lap szerint a dokumentumot egy európai hírszerző szolgálat szerezte meg és hitelesítette.

2. Miért lett ekkora botrány belőle?Az ügy azért robbant ekkorát, mert az állítás egy már amúgy is feszült kampányidőszakban került nyilvánosságra, amikor Orbán kormánya és Oroszország kapcsolata újra reflektorfénybe került. Az elmúlt napokban a Reuters és az AP is beszámolt arról, hogy a Washington Post egy másik cikke szerint Szijjártó Péter bizalmas uniós információkat oszthatott meg orosz partnerekkel, amit a magyar külügyminiszter hamis hírnek nevezett. Ezzel párhuzamosan a Financial Times korábban arról írt, hogy a Kremlhez köthető dezinformációs kampány is segítheti Orbán újraválasztását.

3. Mit reagáltak az érintettek?Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Washington Post értesüléseit dezinformációnak minősítette. Zoltán Kovács nemzetközi kommunikációért felelős államtitkár szintén élesen bírálta a történetet, abszurd összeesküvés-elméletnek nevezve azt. Vagyis jelenleg egy rendkívül súlyos, de hivatalosan vitatott állításról van szó: a Washington Post szerint létezett ilyen javaslat, míg az orosz és a magyar kormányoldal ezt tagadja.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés