Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
Villanyórások figyelem! Ezt minél előbb intézd el! Nyisd ki a villanyóra szekrényt és ezt helyezd el az ajtaján! Nagyon fontos, hogy minél előbb elintézd! Olvass bele és rájössz miért!
Mindenegyben Blog - 2022. szeptember 26. (hétfő), 15:33

Villanyórások figyelem! Ezt minél előbb intézd el! Nyisd ki a villanyóra szekrényt és ezt helyezd el az ajtaján! Nagyon fontos, hogy minél előbb elintézd! Olvass bele és rájössz miért! (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2022 szept 26

Digitális villanyórákról mindenkinekÚjabban az összes áramszolgáltató már nem a régi mechanikus villanyórákat szereli fel hanem a modern digitális villanyórákat. A digitális villanyórában nincs mozgó alkatrész, nincs benne tárcsa így igen nehéz már alapból is buherálni a klasszikus módszerekkel.Sőt mivelhogy digitális számokkalé írja ki az elfogyasztott mennyiséget, néha igen kicsi, kontraszt nélkül számokkal kijelzővilágítás nélkül… Szegény idősek ezt már igen neheze olvassák le.

De amelyiknek meg van kijelzővilágítása az sem jobb mert azt is te fizeted! És elárulom… az ilyen villanyóra sokkal többet fogyaszt mint a régi… ?

Így néz ki egy digitális villanyóra:

Fotó:http://aramlopas.blogspot.hu

Hirdetés

Nade ezek a villanyórák már jóval többet tudnak mint a régi forgótárcsás órák!Hogy miket is? Pl az EDMI Atlas MK10 (leggagyibb modell) az alábbiakat tudja.Sorolom:– 140 és 290V között is pontosan mérnek tehát egy kis hálózati ingadozás nem hülyíti be őket– 45-65 Hz-ig is működik ( de pl egy 65Hz-es áramtól már sok fogyasztó behalna)– -40 fok és + 70 fok között 95%-os páratartalommal is vígan működik– kiírja és méri a frekvenciát, teljesítmény tényezőt, feszültségeket és minden mértékgységben méri az elfogyasztott áramot– fogyasztási adataidat rögzítí, minimum, maximum, átlag értékekeket tárol ezekről– ezeket 5 évig (1800 napig) meg tudja jegyezni a nem felejtő memóriájában)– belső órája 10 évig működik elemről (tehát egy 10 éves áramszünet után sem felejt el semmit!!)– minden áramszünetet dátum, idő, óra perc, másdoperc szinten megjegyzi– automatán átvált a téli-nyári időszámításra, a pontos időt a hálózati 50Hz-hez vagy a saját kvarckristálya által számolja– perzsa és a gergely naptárt is támogatja (ez azért van mert beállítható hogy pl szombaton olcsóbb legyen az áram vagy bizonyos napokon, Magyarországon még nincs ilyen napi kedvezmény tehát itthon jelentősége nincs)

– a készüléknek, ennek a sima alaptípusnak is többféle áramlopás elleni védelem van beépítve.

Ilyen pl a felnyitás elleni védelem. Ha leszereled az órát és leszeded a burkolatot akkor azt rögtön rögzítette is egy naplófájban. Hiába nincs áram alatt, a belső elem 10 évig működteti ha elmegy az áram. És ezt a 10 évet onnantól kell számítani miután elment az áram… vagyis ha 5 évig ott lóg a falon, te leszereled akkor még további 10 évig működni fog elemről és figyeli hogy mi történik vele.

A cikknek még nincs vége, lapozz!

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés