Régebben esküvőkön ettem töltött csirkecombot, most úgy gondoltam, hogy kipróbálok egy nem hagyományos töltést is. Mivel a tojást és a füstölt sonkát is szeretem, gondoltam, hogyha a töltelékbe teszem az áztatott zsemlye és a fűszerek mellé, csak jó lehet. Így is lett, nagyon dicsérte a család, van egy főzőoldalam is, ahova szintén feltettem a töltött csirkecomb fotóját, ott is nagy sikert aratott.
hozzávalók / 3 adag
3 db csirkecomb
3 db főtt tojás
15 dkg füstölt tarja
2 db zsemle
1.5 dl tej
őrölt bors ízlés szerint
1 kávéskanál só
ételízesítő ízlés szerint
1 csokor petrezselyem
1 kk kakukkfű
csirke fűszersó ízlés szerint
elkészítés
A csirkecombokat kézzel megtöltjük a az alábbi összetevőkkel: 2 db főtt tojás összekockázva, 15 dkg füstölt tarja felkockázva, 2 db tejbe áztatott zsemlye kinyomkodva, kevés őrölt bors, só, ízlés szerint vegeta.
Töltés után a csirkecombokat megszórjuk csirke fűszerkeverékkel és kakukkfűvel, majd sütőben kb. 30 percig sütjük 180 fokon, alufólia alatt, jénai edényben.
Majd az alufóliát levesszük, és még kb. 10 percig sütjük.
sütési hőfok: 180°C
sütési mód: alul-felül sütés
tepsi mérete: 30x15x6 cm
költség: 800 Ft
Manci Szabó receptje