Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Életmód - egészség
Áttörés! Kutatók megtalálták a sejtet, ami nem engedi növekedni a tumort, a rák ellenszerének újabb mérföldkövéhez értek a tudósok
Mindenegyben Blog - 2018. július 28. (szombat), 16:01

Áttörés! Kutatók megtalálták a sejtet, ami nem engedi növekedni a tumort, a rák ellenszerének újabb mérföldkövéhez értek a tudósok

Hirdetés
Hirdetés
2018 júl 28

Egy minden emberi sejtben megtalálható gén "lecsendesítésével" megállítható lehet a rák terjedése - ezt állapította meg egy új izraeli kutatás, amely egérsejteken végzett kísérleteket.

A Weizmann Kutatóintézet csütörtökön ismertetett tanulmánya a p53 elnevezésű gén működését vizsgálta. A gén általában a rák megelőzésében vesz részt, a sejtvédelmet irányítja.

Hirdetés
[ ]

A rák kialakulásának korai szakaszában a mikrokörnyezet, amely ekkor még normális, tehát nem rákos sejteket is tartalmaz, ellenséges a rosszindulatú daganattal szemben.

Amint a tumor növekszik, a mikrokörnyezet fokozatosan megváltozik. A rák a maga oldalára állítja a mikrokörnyezet elemeit, hogy azok kedvezzenek a növekedésének.

Az új tanulmányban egérsejteket használtak a kutatók. Kimutatták, hogy a mikrokörnyezet változása "elrontja" a p53 gént is. Ha lecsendesítik a gént, vagyis megakadályozzák a génkifejeződést, akkor a sejtek elveszítik azokat a tulajdonságaikat, amelyek támogatják a rákot. A p53 elnémítása csökkentette a közeli rákos sejtek migrációját is.

A p53 gén "visszaszoktatásának" módjait kereső tanulmányok olyan új kezelésekhez vezethetnek, amelyek nem magukra a rákos sejtekre, hanem a mikrokörnyezetükre irányulnak.

A mikrokörnyezet lassabban alakul át, mint ahogyan a rák kifejlődik. Az utóbbi években több kutatás is foglalkozott a mikrokörnyezet megváltoztatását célzó terápiák kifejlesztésével, amely új, hatásos gyógymódokhoz vezethet.

Ausztrál tudósok nemrég azonosítottak egy gént, amely segíthet a rák gyógyításában. A kaliforniai Stanford Egyetem kutatói pedig arra jutottak: az általuk megalkotott kombinált immunstimuláns kezelésről nemrég derült ki, hogy a felébresztett immunrendszer lényegében kisöpri a daganatot. Amerikában pedig megvizsgáltak 1290 rákbeteget, és kiderült: bizonyos kezelések csökkentik a túlélési esélyeket. -MTI 

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés