5. Ha egy gyerek túl gyakran betegszik meg, ez azt jelenheti, hogy konfliktus jellemzi a környezetével való kapcsolatát. Ilyen esetben két dolgot tehetünk: kezeljük a gyereket, és változtatunk a környezetén.
6. Ha egy gyerek nyáron két hónapot tölt el falun mezítláb szaladva, olykor éhesen és piszkosan, ezzel egész évre visszaállíthatja megromlott egészségi állapotát.
7. A gyerekkel kapcsolatos fontos döntéseket a szülők és a gyerekgyógyász együtt kell meghozzák. A rokonok legfeljebb tanácsokat adhatnak, de soha nem vehetnek részt a döntésben. Ugyanakkor segíthetnek a szülőknek a gyerek felvigyázásában, de csak a szülők hozzájárulásával.
8. A család harmonikus légköre az anya egészségi állapotától függ leginkább. Az apa feladata, hogy mindehhez megteremtse a feltételeket.
9. Egy ország boldogsága ott kezdődik, amikor az apák figyelmét nem csak a háború, a gázolaj, a földgáz és a pénz köti le, hanem a gyerekkel is képesek foglalkozni. Ilyen esetben fejlődhet az adott ország.
10. Törvény által kellene kötelezni a szülőket, hogy elsajátítsák a legalapvetőbb egészségügy ismereteket. Az iskola megtanítja a szinusz, koszinusz tételét, esetleg Mozambik fővárosának nevét, de sok szülőnek egyáltalán nincs ismerete arra vonatkozóan, hogy mit tegyen gyerekével, ha lázas, mi a szerepe a védőoltásoknak, hogyan kezelhető legtöbb gyerekbetegség, vagy hogyan biztosítsa gyereke testi épségét…