Ezeket a materialistafricskázó frázisokat csak enyhe bevezetőnek szántam. Az elgondolkodtatóbb, hatványozottan hatásos mondatok még csak ezután fognak sorjázni blogom hasábjain.
Rá is térnék a táltos jelenünk erkölcseivel foglalkozó frázisaira, illetve a harmadik nagy háború eshetőségeit és tényeit pedzegető információira. Miközben olvassátok a bájthalmazt, gondolkodjatok el azon a vitathatatlan evidencián, hogy a többi világhíres váteszvízió is a Teknőkaparóéhoz hasonló futurológiai eshetőségekre figyelmezteti jelenünk romlásba rohanó siserehadát! Először az erkölcsi eltévelyedéssel kapcsolatos kinyilatkoztatások jönnek, majd rátérek a nagy háborúra!
Teknőkaparó egyik őse...
"Nem lehet mögismerni a férfit a nőtül." - kiáltotta világgá a bárgyú buzerancia majdani megdicsőülését a táltos.
"Szemérmetlenködnek, nem ismernek szégyönt a nők." - jegyezte le a XIX. századi néprajzos gyűjtő a Teknőkaparó nihiliberalizmusra utaló régenvolt szavait.
"Tele vót a vadrépának a virágja olyan bordóval. Aszonta, ahogy az majd fogy ki, a nép úgy fajtalanul el. Úgy lösz majd, hogy hát az úton is, mint a kakas a tyúkot." - értekezett a szexuális kicsapongások gyakoribbá válásáról a jövőbelátó férfiú.
"Él három hétig a férjével, és már odébbáll. A gyerek ott a nyakba. Az ártatlan sikoltozik: ki az anyja, ki az apja?!" - már 200-250 évvel ezelőtt megjósoltatott a "fantasztikus" liberális családmodell.
"Azt is megmondta a Teknyőkaparó, hogy vége lösz a bujdosó betyárok világának, osztán majd az úri betyárok gyünnek, azok aztán felménnek lakni az emeletre." - így elevenedett meg jelenkorunk mutyimatyijainak tobzódása.
Térjünk át azonban a legérdekesebb, legizgalmasabb részre, a harmadik világháború eshetőségeire!
"Három napig sötétség lösz, villany, semmiféle fény nem ég, csak a szentölt gyertya." - a Föld tengely körüli forgásának ideiglenes megállásáról számos futurológiai frázis értekezik.
"Azt jósolta, hogy ezret élünk, ezret nem, kétezerbe el fog veszni a világ." - a mostani világrend megdőlését az összes valamirevaló vízió a XXI. századra teszi.