Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Fiúk-lányok, vélemény?
Íme, az Octopus F1 paradicsomfa, egy szokatlan hibrid fajta, melyet gazdálkodók nemesítettek ki
Mindenegyben Blog - 2018. március 20. (kedd), 18:18

Íme, az Octopus F1 paradicsomfa, egy szokatlan hibrid fajta, melyet gazdálkodók nemesítettek ki (1. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2018 már 20

Ezt a paradicsomfát, vagy faparadicsomot, amely az Octopus F1 nevet kapta, nemrég, pár évvel ezelőtt nemesítették ki. Egy hibrid fürtös paradicsom fajtáról van szó, mely azon gazdálkodók és a hobbikertészek között aratott osztatlan sikert, akik évről évre szeretnének valami újdonságot a kertjükbe. Ezek a különös növények nem determináltak, ami azt jelenti, hogy növekedésük sosem ér véget, tehát nincs „véglegesen kifejlett” állapota. Állandóan erőteljes hajtásokat hoz, folyamatosan növekszik, melynek gyakorlatilag nincs határa.

Hirdetés
[ ]

Ez a faj megnőhet akár négy méter magasra is, de nem ritkák az ennél nagyobb példányok sem. Koronájának területe körülbelül negyven, ötven négyzetméter! Egy ekkora paradicsomóriás éves terméshozama számokban kifejezve természetesen, fantasztikusan alakul: körülbelül tizennégyezer paradicsomot hoz ez idő alatt, amelyek összesített tömege elérheti a másfél tonnát is!

Ez a csodás paradicsomfa nevét onnan kapta, hogy mint egy hatalmas polip öleli át hajtásaival a melegház tetejét, megkapaszkodva az ott kialakított támasztékrendszeren. A paradicsom-polip további jellemzői: gyors növekedésű, erős felépítés, bő terméshozam, továbbá jó ellenálló képesség a különböző betegségekkel szemben.

Génszerkezeténél fogva erős gyökérzetet fejleszt és levélfejlődése is igencsak kiválónak mondható.

Ezen hibrid paradicsom fürtös termése felett két, három levél található, minden fürtön öttől tízig terjedő termést hoz. Ezek egyenkénti súlya megközelítőleg 150 gramm. A paradicsomok alakja kerekded, jellemző rájuk, hogy a termés húsos, lédús és nagyon ízletes.

Hirdetés

Körülbelül egy-másfél évig tart, mire a paradicsomfák valóban faszerűen nagyra megnőnek. Éppen ezért az oroszországi klimatikus körülményeket figyelembe véve, termeszteni kizárólag világítással ellátott, fűthető melegházban lehet. Az első 7-8 hónapban a növény csupán a növekedésre törekszik, így ezen időszak alatt termésre nem számíthatunk. A koronát nem szükséges fattyazni, minden hajtásnak virágozni és teremnie kell. Miután a paradicsomfa koronája kifejlődött, eljön a virágzás és a tömeges termésképződés időszaka.

Az Octopus F1 paradicsomot nemcsak a professzionális felhasználók, hanem a hobbikertészek is ültethetik melegházukba. Ha a hagyományos melegházba ültetjük, a három meleg nyári hónap alatt a növény képes megnőni akkorára, hogy egy szezon alatt akár 10 kg termést is hozhat. A megfelelő tápanyagtartalmú talaj, és a maximális gondoskodás (elegendő hő és fény) eredményeképpen nekünk is lehet egy ilyen gigászi paradicsomfánk, ami ráadásul bőtermő is.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés