
Amikor professzionális körülmények között történik a paradicsom termesztése, jelen esetben a paradicsomfa növesztése, javasolt a talaj elhagyása, amely a kártevők és betegségek potenciális bölcsőjeként szolgál. Ajánlatos kizárni a lehetséges károsító tényezők közül minél többet, annak ellenére is, hogy az Octopus F1 ellenálló képessége meglehetősen jó a betegségekkel szemben. Ez az Octopus F1 fajta esetében is az úgynevezett hidrokultúrás módszert jelenti, azaz növénytermesztés talaj nélkül, mesterséges tápoldatos közegben történik. A módszer előnye, hogy ez a közeg jó levegőáteresztő-képességű, ami lehetővé teszi, hogy a gyökereket annyi nedvesség érje, amennyi szükséges, de a kiszáradás veszélye sem fenyegeti.
A növény a nedvességet, benne a tápanyagokkal adagolva kapja. Ilyen közegként, ami gyakorlatilag a kemény humuszos talaj helyettesítőjeként fogható fel, lehet alkalmazni például üveggyapotkockákat. Ahhoz, hogy a paradicsomfa teljes méretűre kifejlődhessen, nagy gondot kell fordítani annak megfelelő ásványisó-ellátására.

Természetesen megengedett az Octopus F1 fajta szabadban történő termesztése is, de ebben az esetben a paradicsom mérete, és persze a terméshozama is sokkal kisebb lesz.





Az Octopus F1 paradicsomfa a növénynemesítés egyik csodája, amit gyakorlatilag bárki termeszthet magának. Egy kevés türelem, elhivatottság nyilván szükségeltetik hozzá, mint ahogy a kertészkedés iránti szeretet sem hiányozhat, amennyiben azt szeretnénk, hogy kertünkben egy ilyen hatalmas paradicsom-polip adjon árnyékot, asztalunkra pedig érett, ízletes és lédús paradicsom kerüljön.