Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Gondolatmorzsák
Szerinted hány percbe telik,hogy jövőt adj egy árva gyermeknek?
Mindenegyben Blog - 2019. december 13. (péntek), 21:32

Szerinted hány percbe telik,hogy jövőt adj egy árva gyermeknek? (2. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2019 dec 13

Gondoljunk csak bele: mennyi ember mutatja neki és társainak naponta a hátát, esetleg ereszt meg egy lesajánló pillantást, egy nem túl kedves odaszólást, esetleg valami körmönfontabb elutasítást, amint tettem én is "odafelé" menetben! Bár pontos statisztikát nem vezetnek – vagy ha igen, nem tudok róla –, de erős becsléssel nagyjából félezer megszólított emberből 2-3 személy válik támogatóvá.

Nem kell nagy matekosnak lenni ahhoz, hogy beleérezzünk, mennyire lélekölő lehetne ez a szolgálat, ha nem lenne ott, mélyen egy kis motor, ami folyamatosan táplálja a lelkesedést, a kitartást, az ügy iránti elkötelezettséget.

– Azt szoktam tanítani az újonnan csatlakozó toborzóknak, hogy úgy szólítsanak meg minden embert, mintha egy régen látott barátjukkal találkoznának – fedi fel a talán nem is olyan nagy titkot Fanni, én pedig elismerően bólogatok, merthogy valami hasonlót éreztem a bevásárlóközpontban.

Miután elmélyültünk az adománygyűjtés mikéntjében, a háttérre, a valódi célra is rákérdeztem.

– Mit ad az SOS. Gyermekfalvak szervezete az általuk gondozott közel 400 gyermeknek, amihez az adományozók hozzájárulhatnak?– Hitet. Hitet saját magukban. Ez az, ami elsőként elvész egy állami gondoskodásban élő gyermek életében.

Ha a saját szüleimnek nem kellek, ha engem mások nem szeretnek, akkor én miért szeressem saját magamat?

Akik ezekben a gyermekfalvakban felnőnek, azt kapják legfontosabb segítségként, hogy elhihetik: képesek előbbre lépni, tudnak változtatni a sorsukon.

És ez nem csupán elméleti szándék. Fanni szerint aligha létezik annál nagyobb öröm, mint amikor összefut az utcán egy-egy náluk felnövekedett gyerekkel, aki lelkesen meséli, milyen jól alakul az élete, vannak tervei, álmai, céljai, és milyen szerencsésnek érzi magát, hogy voltak, akik szeressék.

Karácsony ünnepére is kitérünk, ami érthetően egyáltalán nem olyan vidám téma, mint sokak életében. Azok a nevelt gyerekek, akiknek vannak ugyan szüleik, de valamiért nem tudnak gondoskodni róluk, az ünnepi napokra esetleg hazamehetnek, ha megfelelőek a család körülményei, vagy a szülők meglátogathatják őket. A többieknek, akiknek meghaltak a szülei, vagy akiket egyáltalán nem látogatnak, a gyermekfalu az egyetlen otthon.

– A nevelőfalvakban élő gyerekek ugyanakkor nem csupán karácsonykor vannak ott, hanem egész évben, egész gyermekkorukban. Örülünk, ha az ünnepi időszakban szívesebben adakoznak akár ilyen célra is az emberek, de mi leginkább olyan támogatókat keresünk, akik hosszabb távon segítenek nekünk – mutat rá Fanni, aki még egy fontos fogalmat megemlít.

A cikknek még nincs vége, lapozz!
Hirdetés
Megosztás a Facebookon

Nézd meg a cikkhez tartozó galériát is:

Lapozási lehetőség a képek alatt, illetve a képre történő egérkattintással és balra-jobbra húzással lehetséges.

Hirdetés
Hirdetés