Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Hírek
LÉTFONTOSSÁGÚ! Mutatjuk, milyen sorrendben jelentkeznek a koronavírus tünetei gyermekekben és felnőttekben>>>
Mindenegyben Blog - 2020. szeptember 09. (szerda), 09:48

LÉTFONTOSSÁGÚ! Mutatjuk, milyen sorrendben jelentkeznek a koronavírus tünetei gyermekekben és felnőttekben>>> (2. oldal)

Hirdetés
Hirdetés
2020 szept 09

Mivel a SARS-CoV-2 vírus az angiotenzin II receptorokhoz kötődik, és idősebbekben, dohányosokban, valamint antihipertenzív terápiában részesülőkben e receptor gén nagyobb mértékben expresszálódik a tüdő alveoláris sejtjeiben, ez részben magyarázhatja e betegcsoport magasabb mortalitási adatait.

Mennyi a lappangási ideje a koronavírus-fertőzésnek?

A lappangási idő leggyakrabban 5-6 nap. Ennél rövidebb és hosszabb is lehet, így jelen tudásunk szerint a lappangási idő lehetséges időtartama 1 és 14 nap között változhat.

A meleg és a napfény megvéd a fertőzéstől?

Eddigi ismereteink alapján sajnos nem, ezt bizonyítja az is, hogy jelentenek megbetegedéseket a közismerten melegebb klímájú országokból is. Eddigi ismereteink alapján ettől a vírustól a világ bármely pontján megfertőződhetünk. A fertőzés ellen a leghatékonyabb védekezés az elővigyázatossági szabályok betartása, a gyakori és alapos kézmosás, valamint az orr, száj és szem érintésének, dörzsölésének kerülése. Így ugyanis elkerülhető, hogy a kézen esetleg jelen levő vírusok bekerüljenek a szervezetbe.

Igaz, hogy amennyiben köhögés, vagy különösebb nehézség nélkül vissza tudom tartani a lélegzetem 10 másodpernél tovább, akkor nem vagyok koronavírus-fertőzött?

Arról, hogy valaki elkapta-e a SARS-CoV-2 vírust, csak a laboratóriumi teszt ad megbízható információt.  A kérdés nem dönthető el légzési gyakorlattal, ami ráadásul még veszélyes is lehet. 

Igaz, hogy ha alkoholt iszom, akkor védett leszek a koronavírustól?

A COVID-19-től az alkoholfogyasztás nem véd meg, sőt veszélyes is lehet. A túlzott és gyakori alkoholfogyasztás ugyanis növeli a kockázatát az egészégügyi problémák kialakulásának.

Igaz, hogy a hideg megöli a koronavírust?

A hideg nem véd meg az új koronavírustól, mivel az ember testhőmérséklete a külső hőmérséklettől függetlenül 36,5-37 °C. A leghatékonyabb védekezés a rendszeres és alapos szappanos kézmosás/alkoholos kézfertőtlenítés.

Igaz, hogy a forró fürdő megvéd a koronavírusos megbetegedéstől?

Sajnos nem, a forró fürdő ellenére el lehet kapni a betegséget, mivel a szervezet hőmérséklete a külső hőmérséklettől függetlenül 36,5-37 °C marad. 

Hirdetés
[ ]
Az új koronavírus elkapható szúnyogcsípéssel?

Jelenleg nincs bizonyíték arra, hogy a vírussal megfertőződhetünk szúnyogcsípés útján. Az új koronavírus olyan légúti kórokozó, amely főként a tüsszentés vagy köhögés nyomán a levegőbe kerülő folyadékcseppek útján terjed. 

A koronavírust valóban elpusztítja az elektromos kézszárító?

Nem. A kézszárító nincs hatással a vírusra. A legjobb védekezés az alkoholos kézfertőtlenítés vagy rendszeres, alapos szappanos kézmosás.

Igaz, hogy az UV-lámpa elpusztítja a koronavírust?

Nem szabad UV-lámpát használni a kéz vagy más bőrfelület fertőtlenítésére, ugyanis az UV-sugárzás károsíthatja a bőrt.

Igaz, hogy a testhőmérséklet-szkenner segít az új koronavírussal fertőzött személyek kiszűrésében?

A testhőmérséklet-szkenner csak arra képes, hogy érzékelje, ha valaki lázas, illetve a testhőmérséklete magasabb a normálisnál (ez lehet a vírusfertőzés jele is). Ugyanakkor a testhőmérséklet-szkenner nem tudja beazonosítani azokat, akik már fertőzöttek, de még nem lázasodtak be. (A betegség egyik fő tüneteként fellépő láz ugyanis csupán a fertőzést követően 2-10 nap elteltével jelentkezik).

Igaz, hogy klórral vagy alkohollal lefújva magunkat elpusztítjuk az új koronavírust?

Sajnos nem. Ugyanis amennyiben a vírus már bejutott a szervezetbe, akkor semmilyen hatással nincs rá a testfelület befújása. Ugyanakkor ezen a fertőtlenítőszerek használata nagy körültekintést igényel, mivel rosszul alkalmazva károsíthatják a ruházatot és a nyálkahártyát, különösen a szemet és a szájat.

Elég a 2 méteres távolságtartás találkozáskor?

A vírus elsősorban cseppfertőzéssel terjed, melynek során az egyik személyről beszéd, köhögés, tüsszentés révén a vírus pici váladékcseppekben átkerül a másik személy nyálkahártyáira. Ennek a közvetlen „utazásnak” az elkerülésére mind a magyar, mind a nemzetközi ajánlások 1,5-2 méteres távolságtartást ajánlanak. A legújabb modell szerint azonban ez sem nyújt teljes garanciát, ugyanis kimutatták, hogy a köhögéskor, tüsszentéskor kipréselt, áramló gázfelhőben a váladékcseppek részecskéi hosszú ideig, akár percekig is lebeghetnek, és akár 8 méteres távolságra is eljuthatnak. 

Hirdetés

Hasonlóképpen, messzebbre jutnak a sportoló személy által kilélegzett váladékcseppecskék; ezért futáskor, kerékpározáskor feltétlenül tartsunk egymástól a szokásosnál nagyobb távolságot.

A cikknek még nincs vége, lapozz!

Ez a cikk kizárólag tájékoztatási célokat szolgál, célja, hogy átfogó képet adjon a közelmúlt eseményeiről, politikai elfogultságtól mentesen. Szerkesztőségünk számára fontos a különböző nézőpontok bemutatása és a tények hűséges közvetítése. Kiemeljük, hogy a cikk nem hordoz politikai célzatot, nem áll egyik vagy másik politikai erő oldalán, és nem nyújt jogi vagy egyéb személyre szabott tanácsokat. Olvasóink saját belátásuk szerint értelmezhetik az itt közölt információkat, és ennek megfelelően semmiféle felelősséget nem vállalunk az esetleges értelmezésekből eredő következményekért.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés