Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Virágok és növények
Ezt kell tenned ősszel a muskátliddal! Figyelem, erről sokan nem tudnak!
Mindenegyben Blog - 2019. augusztus 15. (csütörtök), 18:27

Ezt kell tenned ősszel a muskátliddal! Figyelem, erről sokan nem tudnak!

Hirdetés
Hirdetés
2019 aug 15

Bizonyára sokan észrevették már, hogy a muskátlik ára évről-évre egyre csak kúszik felfelé.

Ha szeretnénk a jelenlegi muskátlinkat sikeresen átteleltetni és szeretnénk ezzel egyidejűleg megőrizni a pénztárcánk “kopását”, akkor az alábbi dolgokra mindenképp figyeljünk!

1) A muskátlit cserepestül, változatlan állapotban is át lehet teleltetni. Világos helyiség, 6-8 °C-os hőmérséklet és rendkívül csekély öntözés (épp ne legyen porszáraz a talaj) kell hozzá. A növények jó része ugyan elpusztul, de ha megfelelő körülményeink vannak e módszer alkalmazásához, érdemes egyszer kipróbálnunk.

Hirdetés
[ ]

2) Egy másik lehetőség, hogy kihúzzuk a földből növényeket, alaposan visszametsszük a gyökereiket és hajtásaikat, majd összeültetünk akár 15 tövet egyetlen nagyobb cserépbe. Akár sötét helyiségben is tarthatjuk, de fontos, hogy ne legyen fagy. Tavasszal kitermeljük a még reményteljes töveket, vízbe áztatjuk, majd szétültetjük őket.

3) A harmadik módszer a hajtások eldugványozása. Ősszel, szeptember-októberben hajtásokat vágunk az elvirágzott muskátlitövekről, majd apró cserepekbe, tejfölöspohárba ültetve meggyökeresítjük azokat. Világos és meleg helyet igényelnek, mint pl. az ablakpárkány. Januárra megerősödnek, tavaszra pedig akár virágoznak is.

E három módszernek azonban vannak hátrányai. Először is sok növényt elveszítünk, mert a teleltetés nagyon megviseli őket. A megmaradt példányok pedig úgy megfáradnak, hogy nem is hajlandók tavasszal virágozni, legfeljebb nyár közepére térnek magukhoz. A belső ablakpárkányon tartott, gyökereztetett dugványok pedig gyakran kikezdik az ablakkeretet, amit aztán kétévente festhetünk újra.tudasfaja.com

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés