Bemutatkozás

MindenEgybenBlog

Mindenegyben blog , mint a nevében is utalunk rá, minden benne van, ami szem-szájnak ingere.
Kedves böngésző a napi fáradalmaktól meg tud nálunk pihenni, kikapcsolódni, feltöltődni.
Mindenegyben blog -ban sok érdekes és vicces képet találsz. Ha megnyerte a tetszésedet csatlakozz hozzánk.

Rólunk:
Mindenegyben blog indulási időpontja: 2012. március
Jelenleg két adminja van a blognak: egy fiú és egy lány.
Kellemes böngészést Mindenkinek!

Finom receptek
Raffaello szelet, minden háziasszony álma! Gyors és egyszerű recept!
Mindenegyben Blog - 2017. március 19. (vasárnap), 21:11

Raffaello szelet, minden háziasszony álma! Gyors és egyszerű recept!

Hirdetés
Hirdetés
2017 már 19

Varázslatos édesség, egyszerűen nem lehet vele betelni!

Hirdetés
[ ]

Hozzávalók az első laphoz:

  • 3 tojás
  • 200 g cukor
  • 100 ml olaj
  • 100 ml tej
  • 200 g liszt
  • 1 tasak sütőpor

A második laphoz:

  • 5 tojásfehérje
  • 150 g cukor
  • 150 g kókuszreszelék
  • 2 evőkanál liszt
  • fél tasak sütőpor

A krémhez:

  • 500 ml habtejszín
  • 400 g fehér csokoládé
  • 1 tasak zselatin
  • kókuszreszelék  a díszítéshez

Elkészítése:

Az első lap: A tojások sárgáját 100 g cukorral, a tejjel és az olajjal összekeverjük. A tojásfehérjéből a maradék 100 g cukorral kemény habot verünk, hozzáadjuk a tojássárgájás krémet Hozzászitáljuk a lisztet és a sütőport. Papírral bélelt tepsibe öntjük és közép meleg sütőben készre sütjük.

Második lap: A tojásfehérjéből a cukorral kemény habot verünk. A kókuszreszeléket, a lisztet és a sütőport is hozzákavarjuk. Akkora méretű tepsiben öntjük, mint az előző lapot, közép meleg sütőben készre sütjük.

Krém: a habtejszínt egy edénybe öntjük és lassú tűzön felmelegítjük, beletesszük a csokoládét, folyamatosan kavargatjuk, amíg a csokoládé elolvad, majd levesszük a tűzről. Hagyjuk kihűlni és hűtőszekrénybe tesszük pár órára. Habverővel felverjük. A zselatint kevés vízben feloldjuk és miután kihűlt a habhoz keverjük.

Az első lapot kevés tejjel meglocsoljuk és a krém felével megkenjük. A második lappal befedjük és rákenjük a maradék krémet, megszórjuk kókuszreszelékkel. Amíg a krém teljesen megszilárdul hűtőbe tesszük.

Hirdetés
Megosztás a Facebookon
Hirdetés
Hirdetés