25. Kezelhetőek vele a pattanások:
A vöröshagyma antimikrobiális, antibakteriális és gyulladásgátló tulajdonságai csodát művelnek a bőrrel. Mivel erős fertőtlenítő, ezért védi a bőrt a pattanásokat okozó baktériumoktól és más bőrfertőzésektől. A pattanások kezeléséhez keverjen össze egy evőkanál hagymalevet egy evőkanál olívaolajjal, majd vigye fel az arcára a keveréket. Hagyja fent 20 percig, végül mossa le. A külső használaton kívül a hagyma rendszeres fogyasztásával is eltüntethetőek a pattanások.
26. Világosítja az arcbőrt:
A vöröshagyma tisztítja a vért és olyan flavonoidokkal látja el a szervezetet, amelyek a C-vitamin hatásait erősítik. A vöröshagyma fogyasztásával a bőr egészséges és ragyogó lesz. Az arcpakolás elkészítéséhez keverjen össze másfél evőkanál friss hagymalevet, 2 evőkanál csicseriborsólisztet, fél teáskanál tejet és egy csipet szerecsendiót.
Készítsen a hozzávalókból sűrű krémet, és ha szükséges, hígítsa fel egy kis tejjel, hogy a krém megfelelő sűrűségű legyen. Ha szeretné elnyomni a hagyma szagát, adjon a keverékhez néhány csepp levendula illóolajat. A krémet arctisztítás után vigye fel a bőrére, és hagyja fent 15-20 percig, amíg megszárad. Egy tejbe mártott vattakoronggal távolítsa el az arcpakolást gyengéd, körkörös mozdulatokkal. Az arcpakolás megszabadít az elhalt hámsejtektől és világosítja az arcbőrt is.
27. Hatékonyan kezelhetőek vele a sötét foltok és az elszíneződött bőr:
A hagymalével hatékonyan eltüntethetőek a sötét foltok és az elszíneződött bőr. A vöröshagymában található fitovegyületek és antioxidánsok ugyanis táplálják a bőrt, valamint a bőrhibákat is eltüntetik. Az arcpakolás elkészítéséhez megegyező mennyiségű hagymalére és friss joghurtra lesz szüksége. A kellemes illat érdekében néhány csepp illóolajat is adhat a keverékhez. A krémmel masszírozza át az arcát gyengéd, körkörös mozdulatokkal 10-15 percig. A legjobb eredmény elérése érdekében naponta ismételje meg.
28. Kezelhetőek vele a csípések:
A hagyma nyugtatja a rovarcsípéseket. Egyszerűen csak tegyen egy szelet hagymát a csípésre. A hagyma gyulladásgátló tulajdonságai miatt csökkenti a csípés okozta égést, viszketést és duzzadást.
HirdetésA vöröshagyma hajra gyakorolt jótékony hatása
A hagyma a hajra is pozitív hatással van: a hagymalével számos hajprobléma megszüntethető.
29. Ritkuló haj:
A hagymával hatékonyan kezelhető a hajritkulás. A keverék elkészítéséhez keverjen össze hagymalevet és fél teáskanál mézet. Ha szeretne, a hagyma szagának elnyomásához használhat illóolajat. Vigye fel a keveréket a hajára vagy csak azokra a részekre, ahol a hajritkulást tapasztalja. Hagyja fent éjszakára, de ne tekerje a fejét törülközőbe. Másnap reggel samponnal mosson hajat. A legjobb eredmény elérése érdekében hetente 1-3 alkalommal ismételje meg.
30. Hajhullás és korpásodás:
A vöröshagymás hajpakolással nem csak a hajhullás, de a korpásodás és a viszkető fejbőr is megszüntethető, a hagymalé pedig segíti a haj növekedését. A hagymalé elkészítéséhez daráljon le vagy zúzza össze a hagymát, majd egy daráló segítségével sajtolja ki belőle a hagymalevet. A kapott levet keverje össze megegyező mennyiségű olíva- vagy kókuszolajjal, és vigye fel a fejbőrére és a hajára. A fejét takarja le egy zuhanysapkával és hagyja fent 2 órán át, végül samponnal öblítse le a haját, hogy megszabaduljon a ragadós keveréktől. Ez a hajpakolás nem csak a haj növekedését segíti, de ragyogóvá és fényessé is teszi a hajat. A legjobb eredmény elérése érdekében havonta kétszer ismételje.